Pracownia Techniczna

 

– koło małych form dekoracyjnych – Joanna Walerowicz

Tematyka zajęć w grupie małych form dekoracyjnych dotyczy zagadnień plastycznych kształcących u dzieci podstawowe zdolności manualne, wzbudzające kreatywności, poczucie własnej wartości i przynależności do konkretnej grupy. Dzieci mają możliwość realizować prace plastyczne przy wykorzystaniu nietypowych materiałów Szczególnie młodsi uczestnicy wybierają prace o charakterze dekoracyjnym wykonując przedmioty zdobiące mieszkanie oraz upominki na różne okazje.

 

– koło form użytkowych – Joanna Walerowicz

Grupę form użytkowych tworzą zróżnicowani wiekowo uczestnicy, dla których tematyka oparta została na technikach rękodzielniczych, dekoratorskich oraz plastycznych. O wyborze decyduje indywidualna potrzeba uczestniczki. Prace powstają w idei upcyklingu z zastosowaniem starych sprawdzonych technikach makramy, szydełkowania, patchworku, tkactwa, decoupage, batik, szycia maszynowego i ręcznego itp. Jest również bogate zaplecze do tworzenia w rozmaitych technik plastycznych. Zadaniem nauczyciela jest przygotowanie uczestnika do właściwego przebiegu jej pracy od projektowania zaczynając.

 

– koła modelarstwa redukcyjnego – Walerowicz Arkadiusz

Działania w ramach grupy Modelarstwa redukcyjnego polega na tym, by możliwie dokładnie odwzorować wygląd danego obiektu z zachowaniem odpowiedniej skali. Różni się od innych form modelarstwa tym, że wykonane modele nie latają, nie jeżdżą ani nie pływają. Chodzi o jak najwierniejsze i dokładne odwzorowanie wyglądu z najdrobniejszymi szczegółami obiektów rzeczywistych pomniejszonych w skali. Dla najmłodszych i początkujących zajęcia przewidują wykonywanie prostych brył i modeli latających (rzutków).

 

Zapraszamy wszystkich na zajęcia do pracowni technicznych

w MDK Świdnica Dział I przy ulicy Nauczycielskiej 2.

 

Zapisy online na rok 2021/2022

 

 

Loading