Skip to content
małe logo pracowni plastycznej w kwadracie

PRACOWNIA PLASTYCZNE MANSARDA – JOANNA WAKSMUNDZKA

Na zajęcia koła technik różnych uczęszczają dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej. Dzieci poznają wiele technik plastycznych: malarskich, rysunkowych i dekoracyjnych, uczą się wykonywać samodzielnie prace wg wcześniej wykonanego projektu. Realizują prace ze zwróceniem uwagi na ich estetykę i dokładność wykonania. Uczą się staranności, systematyczności, realizacji zadania do końca. Chętnie podejmują pracę,są aktywne, reprezentują placówkę w konkursach plastycznych. Są zgranym zespołem.

Na zajęcia koła „Małe Formy plastyczne” uczęszczają dzieci z przedszkoli i młodszych klas szkoły podstawowej. Wykonują prace w różnych technikach plastycznych, przede wszystkim malarskich i rysunkowych. Poznają język plastyki: wiadomości o środkach wypowiedzi plastycznej (kreska, barwa,bryła), uczą się posługiwania narzędziami(nożyczki, pędzel). Wykonują prace inspirowane własnymi przeżyciami lub prace o treściach fantastycznych. Głównym celem pracy w tej grupie jest wprowadzenie w świat plastyki i integracja grupy, oraz stworzenie w pracowni atmosfery sprzyjającej twórczej pracy. Dzieci uczą się samodzielności, realizacji zadań do końca, wykonywania prac według własnego pomysłu

Na zajęcia koła „Małych form dekoracyjnych” uczęszczają dzieci z młodszych klas szkół podstawowych. Dzieci są aktywne, zdyscyplinowane, wykonują prace malarskie i dekoracyjne. Realizują swoje własne pomysły, ilustrują sceny z życia codziennego, przedstawiają tematy fantastyczne. Są zintegrowanym zespołem, pomagają sobie nawzajem. Chętnie wykonują prace na konkursy plastyczne. Uczestniczyły w koncercie noworocznym „Jest taki dzień…”w Teatrze Miejskim.

Koło „Grafiki i rysunku” to liczna grupa, składająca się z młodzieży uczęszczającej do starszych klas SP oraz uczniów szkół średnich. Młodzież chętnie wykonuje prace w technikach malarskich (akryl, akwarela, techniki mieszane) i w technikach graficznych ( linoryt, pleksoryt).Młodzież z  koła „Grafiki i rysunku” to w większości wieloletni uczestnicy zajęć plastycznych, rozwijający swoje pasje i zainteresowania. Z sukcesami reprezentują placówkę w konkursach plastycznych w całej Polsce: np. Kraków, Rybnik, Bytom, Bielsko Biała.

Na zajęcia koła „Malarstwa” uczęszcza młodzież składająca się z uczniów szkół średnich i ostatnich klas SP. Młodzież z grupy „Malarstwa” chętnie wykonuje prace w różnych technikach malarskich ( akwarele, farby akrylowe, techniki mieszane) o tematyce realistycznej np. pejzaż, martwa natura, portret.  Reprezentuje placówkę w konkursach plastycznych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Na zajęciach wprowadzane są elementy historii sztuki, omawiane są dzieła wybitnych twórców, tematy w sztuce, przykłady architektury. Młodzież przygotowuje się do aktywnego uczestnictwa w kulturze, wyjścia do galerii sztuki, udział w wernisażach.

PLAN ZAJĘĆ
NazwaNauczycielPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek
PlastycznaJoanna WaksmundzkaTECHNIKI RÓŻNE
16:00-18:25
KONSULTACJE
18:30-19:00
MAŁE FORMY PLASTYCZNE A i B
16:00-19:10
TECHNIKI RÓŻNE II
15:00-17:25
KONSULTACJE
17:30-18:00
GRAFIKA i RYSUNEK
16:00-19:10
MALARSTWO
16:00-19:10

AKTUALNOŚCI Z PRACOWNI

Loading

Skip to content