Pracownia Szachowa Dział II – Wojciech Kowalczuk

 

– Grupy Klubu Szachowego „Gambit” MDK

Grupa II Grupa posiadająca duże możliwości („papiery”) na lepsze granie, uczestnikami są osoby, które opanowały w dobrym stopniu podstawy gry w szachy. Ochoczo przyswajają nowe wiadomości szachowe, chętnie konfrontują się z rówieśnikami w imprezach szachowych , mają ambicje osiągania coraz lepszych wyników sportowych.

Grupa IV Grupa początkujących (zróżnicowana wiekowo) , ale chęci i zapał szczególnie do grania godne podziwu. Mimo braku osiągnięć (np. w turniejach online) nie słabnie w nich chęć wygrywania, potrafią przyjmować porażki często lepiej niż ich starsi koledzy(z innych grup).

Grupa VI składająca się  z uczestników, którym szachów wciąż  mało (uczestniczą także na zajęcia w innej grupie). Chętnie podejmują się  rozwiązywania trudniejszych zadań szachowych, które poznali na innych zajęciach, a granie i zabawy z szachami sprawiają im dużo frajdy i radości.

Grupa VIII         Mimo bardzo młodego wieku uczestnicy startowali w wielu poważnych zawodach w turniejach ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych. Chętnie biorą udział w turniejach online, zajmując czołowe miejsca w swoich grupach wiekowych.

Grupa mistrzowska stanowi szachową reprezentację Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy. Reprezentuje ona naszą instytucję na zawodach szachowych w Polsce i poza granicami naszego kraju. Kilkoro posiada kategorie PZSzach, podobnie jak ranking międzynarodowy FIDE. Wielu z nich jest wieloletnimi uczestnikami zajęć w MDK  Świdnica oraz zdobywcami Małych Supermłodzików.

Zapraszamy wszystkich na zajęcia do pracowni szachowej
w MDK Świdnica Dział II przy ulicy ul. Kozara – Słobódzkiego 21 (byłe Gimnazjum nr 1).

 

Zapisy online na rok 2021/2022

 

 

 

Loading