Zakończenie warsztatów robotyki w Starym Jaworowie

Koło Robotyki od 24 października prowadziło bezpłatne warsztaty dla uczniów szkoły podstawowej w Starym Jaworowie. Tematem przewodnim zajęć było poznanie podstaw elektroniki i robotyki oraz zbudowanie programowalnego robota jeżdżącego. Roboty, które mieli okazję zbudować uczestnicy warsztatów są zaprojektowane przez członków Koła Robotyki z MDK Świdnica. W zeszłym roku  przy pomocy finansowej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” z Wałbrzycha koło robotyki realizowało projekt w ramach którego zostały zbudowane zestawy edukacyjne. Członkowie koła robotyki przygotowali zestawy do budowy robotów mobilnych. Na podstawie tych zestawów zostały przeprowadzone warsztaty w Starym Jaworowie.

W trakcie trwania warsztatów uczestnicy poznali podstawowe pojęcia rządzące światem elektroniki, zasadę działania silników prądu stałego oraz możliwości sterowania robotem. Na zajęciach zostały też poruszone kwestie związane z programowaniem robotów w środowisku Arduino. W trakcie zajęć prezentowane były roboty wykonane na zajęciach stałych koła robotyki z MDK m.in. robot „Żaba” czyli robot kroczący oraz robot Inspekcyjny wyposażony w urządzenia do przesyłania obrazu na żywo.

W warsztatach wzięło udział 20 uczniów szkoły podstawowej w Starym Jaworowie. Uczniowie pracowali w grupach dwuosobowych i każda grupa zrobiła swojego własnego robota.  Zajęcia odbywały się w formie zajęć pozalekcyjnych. Warsztaty zakończyły się pokazem zbudowanych robotów.

Mamy nadzieję, że nie były to ostatnie warsztaty zorganizowane po za placówką MDK. Naszym zdaniem przyszedł teraz czas na zorganizowanie takich warsztatów w jednej ze świdnickich szkół podstawowych. Zapraszamy do kontaktu z nauczycielem koła robotyki  chętnych nauczycieli, dyrektorów szkół podstawowych ze Świdnicy.

GALERIA ZDJĘĆ


[themify_icon icon=”fa-link” ] Galeria zdjęć na Flickerze

Loading