XLVIII FINAŁ CENTYRALNY OMTTK – ŚWIDNICA 2023

Dzień II

Wszystko dopięta na ostatni guzik. Już od południa zaczęli napływać nasi goście. Mocna ekipa sędziowska z Wojtkiem Królem z Lwówka na czele oraz Mieczysław Józefowicz i Krzysztof Morgan i Krzysztof Król i Honorata Król. Jeną z pierwszych ekip, które pojawiła się na Hali to przedstawiciele województwa pomorskiego z Rumii z opiekunem Jackiem Połubickim. Wszystkich witał bardzo sprawnie działający sekretariat, w składzie którego w jednolitych koszulkach prezentowały się Renata Bienias, Joanna Jaskuła, Kinga Hruszowiec i Ewa Matyszczyk. Nad całością dostaw czuwał „kwatermistrz koronny” Andrzej Hruszowiec. Na czas imprezy opiekunem drużyny ToTuToTam został Łukasz Ziarnowski. Po zarejestrowaniu się, złożeniu kart startowych, kart odznak i oświadczeń i zgód opiekunów i rodziców wszystkie drużyny odbierały pakiety startowe i już po chwili paradowały w pięknych białych koszulkach turniejowych z wielkim logo imprezy na awersie. Po zakwaterowaniu i kolacji cateringowej drużyny wyruszyły na zwiedzanie Świdnicy. Nasz największy obiekt sakralny – kościół pw. Stanisława i Wacława pokazał i po Rynku oprowadził przewodnik Katedralny Mariusz Barcicki. Kościół Pokoju Udostępniła Lucyna Żak – kustosz świątyni i Przyjaciel MDK. Pilotami grup, dbającymi o maruderów i synchronizację wędrówki zostały: Amelia Jaskułą, Angelika Borońska i Andżelika Stępniowska.

Grupy wróciły zadowolone. Napięta atmosfera została rozładowana przez krótką, ale bardzo intensywną burzę. O godzinie 21.00 nastąpiła odprawa techniczna wszystkich drużyn. Przedstawiono szczegółowy program zawodów. Wyjaśniono zasady i miejsce rozgrywania wszystkich konkurencji. Przedstawiono sędziów i ekipę organizatorów i wolontariuszy. Ta grupa odznaczała się jednolitymi koszulkami imprezy – ale czerwonymi.

Kiedy uczestnicy przygotowywali się do snu lub integracji mocno pracowała komisja sprawdzająca odznaki turystyczne i uprawnienia kadry PTTK. Imponująco wypadli nasi: szczeg. Agata i Piotr szokując ilością punktów i jakością odznak. To był dobry prognostyk przed dalszą częścią zawodów. Ale to jutro….

Loading