XLVIII FINAŁ CENTRALNY OMTTK – ŚWIDNICA 2022

Dzień I

„… Jeśli nie chcesz czegoś zrobić – wymówkę znajdziesz zawsze.

Jeśli chcesz coś zrobić sposób znajdziesz zawsze…”

Z uwagi na toczącą się wojnę na Ukrainie i lawinowy napływ uchodźców z tego kraju do Polski okazało się, że wszystkie miejsca noclegowe w naszym powiecie i okolicy są zajęte. Z tego powodu zawalił się plan umiejscowienia imprezy w Zespole Szkół Mechanicznych przy ul. Sikorskiego. Co robić? Padło na „powrót do tradycji” wzorem był Finał Wojewódzki, gdzie część uczestników spała na hali sportowej. Nasza Hala na Zawiszowie posiadała przede wszystkim dużo oczek WC i kabin prysznicowych. Zatem robimy Finał na hali sportowej Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Przez cały tydzień trwała zwózka potrzebnego asortymentu. Dzięki Gminie Boguszów – Gorce wypożyczono nam łóżka polowe (120 szt.) i pościel z kołdrami. Pięknie zachował się właściciel firmy transportowej „Euro Trans” – p. Wondołowski, który udostępnił samochód osobowy do przewozu tego sprzętu. Centrum Zarządzania Kryzysowego w Świdnicy dopełnił stanu pościeli i kołder. Nasi rodzice z PiT-ów oraz uczestnicy Koła: Hania, Karolina, Piotr, Krzyś i Janek oraz rodzice: Andrzej i Kinga, Łukasz i Jadwiga, Joanna, Daniela, Agnieszka, rzetelnie pracowali w środowe popołudnie aby pościel przyoblec i poustawiać łóżka. Plan był prosty. Hala została przedzielona kurtynami na trzy części. W jednej spali chłopcy, w drugiej dziewczęta a środkowa część, łącznie z widownią służyła na miejsce spotkań, uroczystego otwarcia i zamknięcia imprezy. Niewątpliwym atutem w te upalne czerwcowe dni i noce było to, że bezpośrednio z hali wychodziło się kilkoma drzwiami na przylegający stadionik lekkoatletyczny. Dużą pomoc zaoferował Młodzieżowy Dom Kultury, dostarczając na halę sprzęt nagłaśniający, komputerowy, biurowy, dystrybutory do wody z zawartością bez ograniczeń, sprzęt do przeprowadzenia rowerowego toru przeszkód i środki czystości. MDK opłacił, także woźnego z SP 1 który nadzorował szkołę w czasie naszego tam pobytu.

Szkoła Podstawowa nr 1 udostępniła swoje sale lekcyjne na przeprowadzenie poszczególnych konkurencji Finału oraz hol główny na miejsce wydawania posiłków przez firmę cateringową.

Pierwszego dnia zorganizowaliśmy jeszcze sekretariat dzieląc poszczególne pakiety startowe, zabezpieczone przez Urząd Miasta (torba ekologiczna, koszulka w kolorze białym dla uczestników a czerwonym dla sędziów i obsługi, buton, zalaminowany identyfikator na smyczce, i materiały reklamoiwe), listy startowe. Trzeba jeszcze wspomnieć o organizacji centrum „dowodzenia” z siedzibą sędziego głównego uzbrojone w komputer, drukarkę i wszelkie materiały, karty sędziowskie

Loading