Wyróżnienia dla Igi i Natana na Ogólnopolskim Konkursie „Złoty Akord”!

Sobota 23 marca była bardzo pracowitym i emocjonującym dniem dla Igi i Natana z koła „Klawiatura” z pracowni muzycznej „Polifonia” dz. II MDK. Tego dnia w Młodzieżowym Domu Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu miał miejsce Finał Ogólnopolskiego Konkursu Keyboardowego „ZłotyAkord’2024”. Sami najlepsi prezentowali swoje umiejętności, grając bardzo ambitny repertuar. Nasi reprezentanci zdobyli wyróżnienia w swoich kategoriach wiekowych. Natan Mądrywyróżnienie w kategorii I – do 10 lat, a Iga Szklarczyk – wyróżnienie w kategorii III, najstarszej – 14-17 lat. Należy dodać, że Iga była najmłodszą uczestniczką w swojej kategorii – 14 lat skończy dopiero we wrześniu! Poziom konkursu był bardzo wysoki, a wszystkie prezentacje niesamowicie wyrównane. Jury miało bardzo trudne zadanie. Bardzo dziękuję naszym keyboardzistom za świetne występy – każdy zagrał w brawurowy sposób 2 wybrane utwory. Natan zaprezentował słynną miniaturę „Dla Elizy” Ludwika van Beethovena i klasykę muzyki elektronicznej – „Oxygene” Jeana Michela Jarra, a Iga dynamiczny „Taniec węgierski” Johannesa Brahmsa i „Taniec w zaczarowanym gaju” Marka Bilińskiego – polskiego reprezentanta muzyki elektronicznej. Wszystko w rozszerzonej wersji w porównaniu z tym, co zaprezentowali na eliminacjach. Iga i Natan stanęli na wysokości zadania – serdeczne gratulacje dla naszych laureatów!

Bardzo dziękuję Komitetowi Rodzicielskiemu MDK za dofinansowanie naszego wyjazdu i opłacenie akredytacji. Szczególne podziękowania należą się też Rodzicom Igi i Natana za pomoc w organizacji wyjazdu na konkurs dla uczniów i opiekuna. Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu!

Oto mała fotogaleria z tego konkursu…

Wiosna to czas konkursów. Zaraz po świętach wokalistki startują w „Przeboju z jajem”, a za miesiąc kolejny konkurs keyboardowy – tym razem świdnicki „Mistrz Klawiatury”. Zachęcamy wszystkich do udziału –  to świetna możliwość zaprezentowania siebie i porównania swoich umiejętności z innymi. Życzę powodzenia wszystkim odważnym!

Pozdrawiam wszystkich już świątecznie – życzę zdrowych, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy – radosnego Alleluja!!!

Agnieszka Banach

Loading