WSPOMINAJĄC – stare i nowe piosenki

Dzień dobry, dzisiaj posłuchamy stare i nowe wersje piosenek.
Na początek piosenka Kasztany w wykonaniu Edyty Górniak. To był jej wielki przebój, mydlę że wart przypomnienia. Nie tak dawno śpiewała to u nas Angelika Ślęzak:).


To teraz wersja oryginalna w wykonaniu Nataszy ZylskiejMa w sobie urok to wykonanie. To teraz już bardziej dynamicznie. O mnie się nie martw w wykonaniu Margaret


a tak śpiewają dzieci

Czas na wersją oryginalną Katarzyny Sobczyk


To teraz Jacek Kaczmarski i piosenka , którą wszyscy znamy i śpiewamy na naszych koncertach. Od razu wersja zespołu Strachy na Lachy.


Jeszcze jedna piosenka, ostatnia na dzisiaj. Tym razem zaczniemy od wersji oryginalnej w wykonaniu DWA PLUS JEDEN – Chodź pomaluj mój świat.Myślę, że Aurelka która śpiewała tę piosenkę mogła by coś powiedzieć:).
A to wersja w wykonaniu artystów Teatru Buffo


Taka wersja na obecny czas.
Na dzisiaj wybrałem kilka przypadkowych piosenek, abyśmy mogli posłuchać i porównać. Mówię to szczególnie do starszej grupy wokalnej. Liczę, że posłuchacie uważnie i zauważycie jak różne jest podejście artystów do piosenki.  Zwróćcie uwagę na sposób śpiewania, jak są zaaranżowane ta piosenki ( trudne słowo aranżacja :), jak wyglądają materiały filmowe. Przyjemnej muzyki 🙂 M.J. 

 

Loading