Widziały smoka

Ponad 40 – osobowa grupa dzieci i młodzieży ze Świdnicy uczestniczyła w międzynarodowym festynie z okazji wejścia smoka na Wieżę Ratuszową w Trutnovie.

Barwne i kolorowe stoiska lokalne z przysmakami, koncerty, pokaz sztucznych ogni, jarmark rzemieślniczy i wiele innych atrakcji zostało zorganizowanych w minioną sobotę, 3 maja w Trutnovie podczas festynu, w którym uczestniczyła grupa taneczna i wokalna z Młodzieżowego Domu Kultury.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ >>

W ramach kontynuacji projektu „Świdnicki Gryf i Trutnovski Smok” moja pracownia taneczna z grupą One i  Iskierki oraz pracownia muzyczna Dariusza Jarosa z grupą Świat Rozdźwięków uczestniczyła w niesamowitym, ulicznym widowisku i co więcej, prezentowała swoje umiejętności taneczno – wokalne dla mieszkańców miasta – relacjonuje Renata Łukaszewicz -Szczepanik, koordynator zorganizowanego wyjazdu z ramienia MDK.

Zostaliśmy bardzo mile przywitani przez burmistrza Trutnova. Pogoda nas nie rozpieszczała, było zimno i dżdżysto, ale humory i entuzjazm wygrały ze wszystkim i nie opuszczały nas do samego końca – wspomina.

Świdnicka, 40 – osobowa grupa zaprezentowała program artystyczny, który rozpoczął  pokaz taneczny ze smokiem w roli głównej. Na scenie swój popis taneczny aż w 4 nowoczesnych i wesołych choreografiach przedstawiła grupa One i Iskierki , a w klimat folku swoim śpiewem przeniosła publiczność grupa muzyczno – wokalna Rozdźwięki.

Po prezentacjach organizatorzy festynu zaprosili uczestników festynu ze Świdnicy na uroczysty obiad do hotelu Patria. Dużą atrakcją było zwiedzanie galerii Draka, poznanie historii zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego, spacer po rynku i okolicznych uliczkach.

Loading