Wernisaż Magdy Misiewicz

Dzisiejsze zajęcia grupy „Malarstwa” miały niecodzienny przebieg. Uczestniczyłyśmy w wernisażu wystawy Magdy Misiewicz w Galerii Fotografii. Magda to świdniczanka, absolwentka II LO w Świdnicy, w ubiegłym roku ukończyła z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Ale ,co dla nas najważniejsze, przez kilka lat brała udział w zajęciach plastycznych w naszej pracowni. I to właśnie Magda, po obronie dyplomu, powiedziała: „A wszystko zaczęło się w emdeku”.

Tytuł wystawy brzmi „PAMIĘĆ ZATRZYMANA”. Jak możemy przeczytać w katalogu autorka tak pisze o wystawie: „Stare zdjęcia gromadzone przez moją rodzinę stały się dla mnie inspiracją do namalowania cyklu obrazów. Starałam się znaleźć malarską formę, za pomocą której wyrażę swoją potrzebę zatrzymania pamięci.”

W dzisiejszym wernisażu uczestniczyły: Hania, Wiktoria, Agata, Anastazja, Dorota W., Weronika, Mikaela, Dorota K. Oto kilka refleksji po obejrzeniu wystawy: Hani bardzo podobał się obraz pt „Podwórko”, Weronice „Leszek”, a Agacie „1942 rok”. Wiktoria powiedziała, że podobały się jej kolory obrazów. Mikaela stwierdziła, że każdy w plamach widział coś innego. Dorotce K. spodobało się to, że kolory w obrazach Magdy są i ciemne i jasne, ponieważ nadaje im to charakteru.

Autorka prac nie była obecna na wernisażu z powodu choroby. Jako prezent przekazałyśmy jej laurkę i obraz namalowany przez Mikaelę. Magda obiecała nam odwiedziny w naszej „Mansardzie”. Już nie możemy się doczekać! Zapraszamy do Galerii Fotografii na wystawę Magdy Misiewicz „Pamięć zatrzymana”.

 

Loading