Warsztaty Muzyczne dla nauczycieli i uczestników zajęć stałych Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy

W dniach 12- 13.02.2019 w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy odbyły się warsztaty muzyczne dla nauczycieli i uczestników zajęć stałych placówki. Warsztaty których tematem było „Tworzenie muzyki i rejestracja dźwięku przy pomocy programu Logic w pracy dydaktycznej z uczestnikami zajęć stałych MDK Świdnica”, odbyły się w nowo wyremontowanej sali muzycznej Młodzieżowego Domu Kultury, wyposażonej w nowoczesny sprzęt do rejestracji i profesjonalnej obróbki dźwięku.Formy warsztatowe zarówno dla uczestników zajęć stałych, jak i nauczycieli poprowadził Sławomir Pijanowski- muzyk, realizator dźwięku i nauczyciel MDK Kutno.Podczas wtorkowych form warsztatowych młodzież pracowni Studia Piosenki La Chanson Dariusza Jarosa( koordynatora warsztatów) oraz pracowni muzycznej Ewy Tyszkiewicz, zapoznała się z obsługą komputera iMac oraz obsługą profesjonalnego programu DAW do rejestracji i obróbki dźwięku Logic Pro X.Uczestnicy warsztatów skorzystali z możliwości dokonania profesjonalnych nagrań własnych dokonań muzycznych zarówno instrumentalnych jak i wokalnych.Forma warsztatowa dla nauczycieli skupiła się na stworzeniu maksymalnych możliwości wykorzystania przez nauczyciela studia nagraniowego stworzonego przez naszą placówkę, w celu osiągnięcia jak najwyższych efektów nauczania i rozwoju muzycznego uczestnika zajęć stałych MDK Świdnica.Studio Nagraniowe MDK Świdnica to kolejny krok placówki w celu uatrakcyjnienia i unowocześnienia form zajęć dla uczestników.Tworzenie muzyki to rozwój osobowości wrażliwości, kreatywności młodego człowieka a także praca w grupie w celu spełnienia marzeń. Dziś uczestnicy zajęć stałych Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy, swoje muzyczne marzenia mogą spełniać dzięki kreowaniu i nagrywaniu własnych pomysłów muzycznych -pod warunkiem że do nas odwiedzicie i skorzystacie z naszej oferty edukacyjnej  – serdecznie zapraszamy.