Warsztaty Mażoretkowe – Trutnov 28 – 29.11 2015 r.

Realizując wspólny projekt wzmacniamy nasze przyjaźnie doskonalimy  swój warsztat i budujemy trwałe fundamenty współpracy pomiędzy miastami partnerskimi  W ramach kontynuacji w listopadzie tj. 28-29.11.2015r  podopieczni Anny Trzeciak z pracowni tanecznej – 43 osobowa sekcja Mażoretek wzięła udział w 2 dniowych warsztatach prowadzonych przez instruktorów Czeskich.

Cele:

1. Wyjazd uczestników MDK –pracownia taneczna  w ramach kontynuacji projektu „Świdnicki GRYF i Trutnowski SMOK”

Promowanie osiągnięć uczestników zespołu  „Mażoretki MDK ”

2. Poznawanie historii, tradycji, zabytków miasta partnerskiego Trutnov.

3. Integrowanie się uczestników zespołów Mażoretek z Trutnowa i Świdnicy poprzez udział we wspólnych warsztatach.

Program obejmował:Warsztaty taneczne –nauka pracy batonem (pałka mażoretki),Tańce integracyjne grupy tanecznej polskiej i czeskiej.

Zwiedzanie miasta  i wystawy okolicznościowej Karkonoskie Betlejem.

Warsztaty odbyły się w sali baletowej Středisko volného času w Trutnovie.

Spotkanie prowadziły instruktorki z Czech i Polski. Zajęcia rozpoczęły się rozgrzewką, nauką tańców integracyjnych, a następnie dziewczęta doskonaliły swoje umiejętności w posługiwaniu się rekwizytem pałeczką: twirlingu – praca z pałeczką marszową ,technika ciała w marszu i pracy scenicznej. Obejrzeliśmy wystawę szopek bożonarodzeniowych w starym Ratuszu przygotowaną przez Středisko volného času w Trutnovie. Szopki wykonane  były nie tylko z drewna, ale również z papieru, ceramiki, szkła, piernika. Dużą atrakcją  była ruchoma szopka w której można  było zobaczyć legendarnego draka .Będąc w centrum miasta Trutnowa, odbyliśmy wraz z dziećmi z Czech spacer zabytkowym Rynkiem Karkonosza (Ducha Gór), który powstał już w XIII wieku. Nazwa rynku pochodzi od stojącej w centrum fontany z rzeźbą przedstawiającą Karkonosza  ozdobioną czterema skrzatami, która została odnowiona i odzyskała pełny blask.

Za całość pobytu ze strony czeskiej odpowiedzialna była dyrektor Středisko volného času w Trutnovie Marie Suková

Kształcenie zdolności porozumiewania się z innymi ludźmi przez sztukę,integracja dzieci i młodzieży,popularyzacja spędzania czasu wolnego w sposób aktywny,popularyzacja turystyki i krajoznawstwa to cel który realizujemy.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ