Wakacyjne warsztaty z Muzyczną „Nie-Nudą” !

Cześć! Witam wszystkich. Lato i wakacje zbliżają się wielkimi krokami. A  kto  nie ma pomysłu na początek wakacyjnego odpoczynku może jeszcze zapisać się na warsztaty z „Muzyczną Nie-Nudą” – zostało kilka miejsc. Przypominam, że warsztaty w naszej pracowni na Osiedlu Młodych (dz. II MDK – ul. Słobódzkiego 21 ) odbywać się będą w pierwszym tygodniu wakacji czyli w dniach : 29.06 – 03.07.2020r. w godz. 12.00-15.10. Będziemy „odpoczywać” czyli muzycznie działać w dwóch grupach tematycznych: taneczno-wokalnej i instrumentalnej. Napisałam odpoczywać, bo przecież śpiewanie, tańczenie czy granie to przyjemność i relaks. Ten czas warsztatowy taki właśnie ma być: „Nie-Nudny” , radosny  i aktywny. I wcale nie trzeba wybierać pomiędzy graniem , śpiewaniem czy tańczeniem. Można zapisać się do różnych grup i niekoniecznie na ten typ zajęć , w których uczestniczyliście  w ciągu roku szkolnego. Tak jak w Zagadkowej Nie-Nudzie – tu też każdy może brać udział i działać muzycznie na dowolnym polu.  Może instrumentaliści zaczną śpiewać, a wokaliści grać?  Albo przygotujemy wspólny instrumentalno-wokalno-taneczny flash mob z „Baby Sharkiem” lub inną równie zwariowaną piosenką?! Oj będzie się działo:) .

A oto ogólna tematyka warsztatów czyli co będziemy  robić.  Oczywiście możemy wspólnie ją modyfikować. Najważniejsza jest radość działania, nic na siłę, ale…. szefem jest  pani Agnieszka:)

 Warsztaty wokalno-taneczne

  • Nauka piosenki filmowej z popularnej bajki lub filmu dla dzieci i młodzieży (np. „Płyń jak rzeka” z filmu „Paymobil”)
  • Opracowanie zespołowo piosenki z musicalu „Sound of music”
  • Opracowanie układu tanecznego do piosenki. Zabawy taneczne w stylu Flash mob
  • Zagadki i zabawy muzyczne

Warsztaty instrumentalne  (praca w podgrupach )

podgrupa A muzyka filmowa

  • Co może keyboard? – Prezentacja opracowań na keyboard przykładów muzyki filmowej i poważnej.
  • Opracowanie zespołowo utworów z popularnego filmu (np. „Star Wars”) lub znanego przeboju („Baby shark”)
  • Zagadki i zabawy muzyczne

podgrupa Bmuzyka dawna

  • Jak bawiono się w Średniowieczu? – Prezentacja zabaw i zwyczajów z epoki.
  • Opracowanie instrumentalnie tańców dawnych –  np.średniowiecznych branli . „Praczki” czy „Motylki”
  • Zagadki i zabawy muzyczne

Do wtorku czekam zgłoszenia od niezdecydowanych – potem pozostanie już tylko lista rezerwowa. Szczegółowy plan podam w przyszłym tygodniu –  po zamknięciu zapisów

A teraz czas na weekendową zagadkę:)

Zagadka 4/II

Z jakiego filmu pochodzi ta ścieżka dźwiękowa? Podaj tytuł piosenki tego fragmentu filmu i kompozytora. A może zauważyliście,  jaki instrument strunowy pojawia się solo w tym fragmencie muzycznym, oczywiście oprócz innych charakterystycznych odgłosów… :)))

Mój wpis kończę w piątkowy wieczór, wiec idealna na dobranoc będzie  piosenka od Oli i Michała, naszych najbardziej aktywnych uczestników on-line . Jeśliby ktoś chciał nauczyć się śpiewać tej kołysanki Ola i Michał przesłali też słowa:

Dobrej nocy i super poranków Wszystkim życzę, a każdy dzień niech  płynie radośnie razem z „Nie-Nudowymi” zagadkami. Bawcie się dobrze!

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na kolejne spotkanie z „Nie-Nudą” – także na warsztatach!

Agnieszka Banach:)

Loading