W tym tygodniu zabawy plastyczne z arteterapii

według książki “Portrety i maski” w twórczym rozwoju i arteterapii Olgi Handford i Wiesława Karolaka

Ukrzesłowienie 

Czerpanie inspiracji z tego co jest banalnym przejawem codzienności

 

przebieg ćwiczenia

część I

 

Wybierzcie ze zgromadzonej kolekcji różnych krzeseł jedno (może ono być w waszym domu lub odnaleźć model w internecie), z którym z jakiegoś powodu się identyfikujecie. Naszkicujcie, narysujcie to krzesło. Dodajcie temu narysowanemu krzesłu jak najwięcej „cech ludzkich”. Obdarzcie to krzesło indywidualnością, osobowością, szczególnym temperamentem.

 

część II

Wybierzcie z kolekcji starych, bezużytecznych krzeseł jedno, które z jakiegoś powodu pasuje do realizacji waszej wizji wcześniej narysowanego krzesła. Wykorzystując dostępne materiały (papiery, fotografię, tkaniny, tworzywa, farby) zrealizujcie wasz projekt. Pamiętajcie, że można zmienić tylko formę, nie zmieniamy funkcji krzesła. Można zmienić kształt, fakturę. Można więc dodawać elementy, ale w sytuacji gdybyście chcieli odjąć jakiś element musicie zdać sobie sprawę na przykład z bezpieczeństwa przyszłego użytkownika waszego krzesła. Jeżeli realizacji nie możesz wykonać ze względu na brak krzesła, wymaluj swój pomysł.

 

Refleksja

-Recykling czyni życie  weselszym i tańszym

-Każdy posiada coś charakterystycznego w swoim wyglądzie. Ważne, aby nie poddawać się wpływom innych, zaakceptować i polubić to, co w nas najcenniejsze, naszą odmienność, indywidualizm, który odróżnia nas w tłumie.

Pomysły

– szkolne krzesło oklejone kawałkami dżinsowych spodni. Na oparciu krzesła kieszenie, w których można schować niezbędne przedmioty

– krzesło pomalowane białą farbą, w oparciu wyrzeźbione zęby górnej szczęki, wgłębienia pokryte błyszczącym bezbarwnym lakierem

-na drewniane krzesło naniesiony plan krzyżówki z hasłami dotyczącymi życia autorki

 

 

Loading