Twórczość Chagalla zainspirowała naszych plastyków

2 lutego 2024 r. w Młodzieżowym Domu Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „Spójrz okiem artysty – Marc Chagall”. Miło nam poinformować, że kilka prac wykonanych w naszych pracowniach plastycznych znalazło się na wystawie pokonkursowej.

Wyróżnienia zdobyli Justyna Gerus i Tobiasz Arczykowski za prace ceramiczne wykonane pod kierunkiem Elżbiety Tarnowskiej.

Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowane zostały prace, które wykonały Ewa Staręga, Magda Morawska, Kalina Rogozińska i Adela Zaręba. Prace malarskie powstały na zajęciach w pracowni plastycznej „Mansarda” pod kierunkiem Joanny Waksmundzkiej.

W konkursie inspirowanym twórczością Chagalla wzięli także udział : Agata Galuba, Oliwia Bilińska, Natasza Pełka, Jagna Habzda, Martyna Łopatowska, Gabriel Wojsiat, Pola Sośnicka, Antonina Bielecka, Rusłana Hetmańska, Mikaela Ivasiutyn, Weronika Niesłuchowska, Antoni Janczarski, Natalia Strzelczyk i Wanda Lencewicz.

Serdeczne gratulacje dla laureatów i uczestników konkursu.