TEATR PIERROT w Płocku- Heca 2019

XXX Ogólnopolski Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych 13-15 czerwca 2019

To okazja do spotkań, nauki i dobrej zabawy, a także do pokazywania tego, co w człowieku jest piękne”

16 wyselekcjonowanych zespołów z całej Polski najlepszych teatrów dziecięcych i młodzieżowych przyjechały do Płocka wraz ze swoimi przedstawieniami. Wielka inauguracja miała miejsce w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego.

Specjalnym gościem tegorocznej Hecy był Jean-Francois Maistre pochodzący z Francji, który zaprezentował żywiołowy taniec wyjątkowej marionetki, która powstała cztery dekady wcześniej…

Na festiwalu zaprezentował się Teatr Pierrot z Młodzieżowego Domu Kultury ze Świdnicy w składzie: Liwia Żak, Marcelina Radwańska, Hanna Stanejko, Amelia Jaskuła, Marek Angierman, Zuzia Moas, Karolina Partyczna, Miłosz Stolpiński, Pola Żak, Anna Piskorz, Kamila Kamińska .

Teatr Pierrot przedstawił spektakl pt. „Historia pewnego Kwaczka” w reżyserii Wioletty Ziobrowskiej z muzyką Dariusza Jarosa.

Ponadto wszyscy Finaliści Hecy otrzymali nagrody pieniężne za udział w finale festiwalu.

W jury zasiadali wybitni znawcy amatorskiego ruchu teatralnego:

1. Roma Ludwika- pomysłodawczyni Hecy, wieloletnia dyrektorka MDK-u w Płocku
  2. Joanna Stanowiska – aktorka Teatru Dramatycznego