Ogólnopolski Konkurs Tańca o Puchar Prezydenta Miasta „Taneczny Deptak”

– realizacja projektu  „Świdnicki Gryf – Trutnowski Smok”

W dniu 21 maja 2016 w Hali Sportowej OSiR na Zawiszowie, miało miejsce międzynarodowe wydarzenie taneczne, Ogólnopolski Konkurs Tańca o Puchar Prezydenta Miasta „Taneczny Deptak”. Do Świdnicy zjechali najlepsi tancerze, soliści i zespoły z kraju oraz zaprzyjaźnione zespoły mażoretek z Trutnova. Ponad 30 osobowa grupa tancerzy przyjechała do Świdnicy na zaproszenie Młodzieżowego Domu Kultury Świdnica, by wziąć udział w prestiżowym konkursie tanecznym. Współpraca zespołów tanecznych z MDK Świdnica oraz Středisko volného času Trutnov rozwija się i wzmacnia, czego efektem jest już kolejny ich przyjazd.
Przegląd „Taneczny Deptak” to impreza, która odbywa się w Świdnicy od kilku lat. Jej organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy a patronowała jej prezydent Świdnicy, Beata Moskal- Słaniewska. Impreza jak zawsze wywołała gorące emocje, bo kogo nie jest w stanie poruszyć taniec?
Celem konkursu była konfrontacja dorobku artystycznego, popularyzacja różnych form tanecznych, wymiana doświadczeń i integracja międzynarodowego i ogólnopolskiego środowiska tanecznego.
W rywalizacjach zobaczymy solistów, duety oraz formacje, którzy wystąpią w czterech kategoriach tanecznych: Street Dance, Show Dance, Taniec Współczesny, Mażoretki.

[themify_icon icon=”fa-link” ] Galeria zdjęć na Flickerze

Loading