Świdnica Gryfiada – Zapraszamy

MDK czeka na zgłoszenia do Gryfiady

Po raz kolejny ulicami Świdnicy przejdzie kolorowa parada dzieci. Na chwilę znów przeniesiemy się do czasu legend i mało znanej, a niezwykle ciekawej historii miasta. Czym zaskoczy nas tym razem wyobraźnia młodych twórców? Będą smoki, księżniczki, alchemicy?

Tegoroczna Gryfiada, która odbędzie się 3 czerwca, to już czwarta edycja. Impreza obejmuje przemarsz zgłoszonych grup wyznaczoną trasą oraz prezentacje sceniczne w Rynku. Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy, organizator przedsięwzięcia, zaprasza do udziału dzieci i młodzież ze Świdnickich przedszkoli, szkół podstaowych i gimnazjalnych.

  • Celem „Świdnickiej Gryfiady” jest prezentacja artystyczna dzieci i młodzieży na forum miasta w ramach kontynuacji projektu „Świdnicki Gryf – Trutnowski Smok” realizowanego przez Urząd Miasta w Świdnicy z udziałem miasta Trutnov – informuje Zbigniew Curyl, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.

Zainteresowane grupy mają czas do 23 maja 2016 r. aby przesłać do MDK w Świdnicy zgłoszenie. Przypomnijmy, że jury przyznawać będzie punkty za paradę i za program artystyczny. W ramach parady punkty będzie można zdobyć za stylizację strojów dzieci i nauczycieli wcielających się w postacie ze świdnickich legend i historii miasta, inwencję artystyczną oraz ogólny wyraz artystyczny.

Natomiast 5-minutowe prezentacje weryfikowane będą pod kątem przyjętej tematyki, dramaturgi i środków wyrazu artystycznego.

Najlepsi otrzymają Puchar Prezydenta Miasta Świdnicy. Przewidziano również nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Świdnicy.

Pełny regulamin oraz karty zgłoszeniowe do Gryfiady znajdują się na stronie Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.

  • Świdnicka Gryfiada” odbędzie się dnia 3 czerwca 2016 r.

Zbiórka na Pl. Jana Pawła II. Godz. 10:00 wymarsz korowodu

ulicą Długą, Kazimierza Pułaskiego, Rynek. Scena przy bocznym wejściu Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Zapraszamy do udzialu w Świndickiej Gryfiadzie.

Regulamin i karta zgłoszenia w załączniku.

Loading