Sukces Radka Teuerle na VII Ogólnopolskim Konkursie Gry Na Elektronicznych Instrumentach Klawiszowych w Bydgoszczy!

W sobotę 29 września 2018r. w Sali Koncertowej im. prof. Romana Sucheckiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy odbył się finał  VII Ogólnopolskiego Konkursu Gry Na Elektronicznych Instrumentach Klawiszowych. Radek Teuerle z koła „Klawiatura” z pracowni muzycznej pani Agnieszki Banach uczestniczył w przesłuchaniach finałowych i zdobył wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej! Oczywiście grał na keyboardzie, który go bardzo fascynuje, ale nie mógł sobie odmówić pamiątkowego zdjęcia z prawdziwym fortepianem – być może w przyszłości na takim instrumencie będzie wygrywał konkursy.

Organizatorami Konkursu byli: Szkoła Podstawowa Nr 38, Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury 6 w Bydgoszczy, a Patronat Honorowy nad Konkursem objęli: Pan Mikołaj Bogdanowicz – Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Pan Rafał Bruski – Prezydent Miasta Bydgoszczy oraz Pan prof. Jerzy Kaszuba – Rektor Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Patronat Medialny objęło Polskie Radio Pomorza i Kujaw, a opiekę medialną Telewizja Polska 3 Oddział w  Bydgoszczy. Jak widać impreza ta cieszy się ogromnym uznaniem w środowisku lokalnym.  Konkurs realizowany był w dwóch etapach. Etap I na podstawie 137 nadesłanych przez instrumentalistów nagrań  wyłonił 40 najlepszych z całej Polski. Etap II to przesłuchania finałowe tych najlepszych, wśród których występował też Radek.  W finale konkursu zagrało prawie 40 młodych instrumentalistów, którzy przybyli z Wrocławia, Łodzi, Torunia, Olsztyna, Wałbrzycha, Tarnowa, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, Tarnowskich Gór, Roztoki, Bytomia, Konina, Kluczborka, Nakła Śląskiego, Środy Wielkopolskiej, Bydgoszczy  i oczywiście my – ze Świdnicy. Konkurs ten był nie lada wyzwaniem dla Radka, bo i konkurencja i odległość były duże. Ale nic nie zniechęciło naszego młodego „Mistrza Klawiatury”  i ten dwudniowy wyjazd okazał sie sukcesem. Warto było! A przy okazji zobaczyliśmy Bydgoszcz, która jest bardzo ładna. Pogoda dopisała, więc spacer po mieście był prawdziwą przyjemnością i odpoczynkiem po konkursowych zmaganiach.  Jeszcze raz ogromne gratulacje dla Radka i życzymy dalszych sukcesów, w grze na keyboardzie i  na… fortepianie!

Serdeczne podziękowania należą się też tacie Radka, Panu Jackowi Teuerle,  za pomoc w organizacji wyjazdu na konkurs dla ucznia i opiekuna.  Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu!

oprac. Agnieszka Banach

[themify_icon icon=”fa-link” ] Galeria zdjęć na Flickerze

 

 

Loading