„ Rock przeciw AIDS”

 Tegoroczne hasło UNAIDS, ONZ-owskiego programu na rzecz walki  z epidemią, brzmi: „Ręce w górę za profilaktyką HIV”
Na świecie żyje z HIV blisko 37 mln osób. Ta liczba zbliżona jest do liczebności populacji Polski. Światowy Dzień AIDS, obchodzony jest 1 grudnia i został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku, by zwrócić uwagę świata, na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS i ich bliskimi jest czerwona kokardka – nieodłączny element obchodów Światowego Dnia AIDS.           
Od 17 lat Młodzieżowy Dom Kultury w dniu 1 grudnia organizuje imprezę ” Rock przeciw AIDS, w tym roku również 1 grudnia 2017 r. spotykamy się przed głównym wejściem do Świdnickiego Teatru. O godz.16.00 odbędzie się happening „Rock przeciw AIDS”, w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS. Działanie adresowane jest do świdnickiej młodzieży i mieszkańców miasta.
W tym roku do udziału w tym działaniu profilaktycznym zapraszamy przedstawicieli Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Świdnicy, Wydział Zdrowia Starostwa Powiatowego, Zarząd Rejonowy PCK w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Kultury oraz świdnickie media, uczniów wszystkich świdnickich szkół, młodzież pracującą i innych. Wymienione instytucje wspierają nasze działanie poprzez edukowanie społeczności lokalnej w zakresie problematyki HIV/AIDS. Akcja finansowana jest ze środków na profilaktykę alkoholową.
Przed happeningiem i podczas jego trwania przez uczestników Młodzieżowego Domu Kultury przypinane są widzom czerwone wstążeczki (symbol solidarności z chorymi na AIDS) oraz rozdawane są ulotki informacyjno-edukacyjne na temat tej choroby
Główne działanie animacyjne (happening), polega na  włączeniu się do niego wszystkich uczestników akcji (młodzież z MDK, widzowie, przechodnie).

                                                                                                            Joanna Chojnowska

Plakat

Loading