PRZYGODA MAGDY W TORUŃSKIM MUZEUM.

8 grudnia 2023 r. Magdalena Morawska, wraz z nauczycielką Joanną Waksmundzką, uczestniczyła w podsumowaniu 44.Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. W tym roku temat przewodni prac brzmiał „Wokół Mikołaja Kopernika w 550. rocznicę urodzin”. Uroczystość odbyła się w Muzeum Okręgowym w Toruniu. Po niej nastąpiło otwarcie wystawy pokonkursowej. Miło było odszukać na niej, oprócz nagrodzonej kompozycji Magdy,także prace innych uczestników zajęć plastycznych z pracowni „Mansarda”, które wykonali: Alicja Kowalik, Weronika Niesłuchowska, Julia Głogowska, Julia Bobela, Martyna Łopatowska, Antonina Bielecka, Bartosz Głogowski.

Przed uroczystościami w Ratuszu Miejskim , dla laureatów zostało zorganizowane zwiedzanie Domu Mikołaja Kopernika. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o ekspozycji, szczególnie części poświęconej przedmiotom z przed 50 lat, które powstały w 1973 r. w związku z 500 rocznicą urodzin Kopernika. I zapraszała do przyjazdu do Torunia za 5 lat, kiedy miasto będzie świętowało 555 rocznicę urodzin astronoma.

Popołudniu uczestniczki podsumowania konkursu odbyły spacer po toruńskiej starówce, podziwiając miasto już w świątecznej odsłonie. Przy Rynku Nowomiejskim , w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka, obejrzały wystawę prac z XXIII Międzynarodowego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży – Toruń 2023.

Pełen artystycznych wrażeń dzień ,spędzony w Toruniu, minął bardzo szybko. Może warto wrócić tam za rok?

Pracownia plastyczna „Mansarda” bierze udział w konkursie „Moja Przygoda w Muzeum od czterech lat. XLI edycja – praca Marty Augustynowicz – udział w wystawie, XLII edycja prace Marty Przybysz i Magdy Morawskiej prezentowane na wystawie, XLIII – nagroda Magdalena Morawska, XLIV – nagroda Magdalena Morawska i 7 prac na wystawie, XLV?

(opracowała J. Waksmundzka)