Nieśli Smoka w Trutnowie!

W ramach kontynuacji mikroprojektu „Świdnicki GRYF -Trutnowski SMOK” 50 – osobowa grupa dzieci wyjechała do Trutnowa by uczestniczyć w korowodzie „Już go niosą”.

Sprawozdanie z wyjazdu do Trutnova
W dniu 8 maja grupa 50 osób wyjechała do Trutnova na korowód „Już go niosą”. Była to kontynuacja mikroprojektu „Świdnicki GRYF -Trutnowski SMOK”, której celem jest wspieranie współpracy transgranicznej w zakresie rozwoju kontaktów, inicjatyw społecznych w dziedzinie kultury i edukacji pogranicza.
Uczestnicy wyjazdu to dzieci z pracowni plastycznej, tanecznej, modelarskiej i muzycznej MDK działu II. Pobyt rozpoczął się zwiedzaniem Galerii Smoka, gdzie poznaliśmy legendę założenia miasta oraz różne osobliwości dotyczące smoka. Następnie w Centrum Życia Towarzyskiego UFFO  obejrzeliśmy rzeźby 7 drapieżników. Czesi zaprosili nas na obiad, po którym wszystkie dzieci przebrały się w stroje księżniczek i rycerzy. Wyruszyliśmy na spacer po Parku Miejskim. Stała tam kamienna rzeźba smoka z XVIII w. Było to doskonałe miejsce na wykonanie pamiątkowych zdjęć. Parada rozpoczęła się po godz. 14.00. Prowadził ją jeździec na wielkim smoku oraz ogromne kukły. Po przejściu około 1,5 km. trasy weszliśmy do Rynku, gdzie rozpoczął się festyn. Do Świdnicy powróciliśmy po godzinie 18.00 pełni wrażeń i wspomnień. Całemu pobytowi towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda.

Uczestnikami wyjazdu były dzieci z pracowni plastycznej, tanecznej, modelarskiej i muzycznej MDK „Bartek”.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ >>

Pobyt rozpoczął się zwiedzaniem Galerii Smoka, gdzie grupa dzieci poznała legendę założenia miasta oraz różne osobliwości dotyczące smoka.

Następnie w Centrum Życia Towarzyskiego UFFO  obejrzały rzeźby 7 drapieżników. Czesi zaprosili grupę ze Świdnicy na obiad, po którym wszystkie dzieci przebrały się w stroje księżniczek i rycerzy.

Po obiedzie odbył się wspólny spacer po Parku Miejskim, gdzie stała tam kamienna rzeźba smoka z XVIII w.

– Było to doskonałe miejsce na wykonanie pamiątkowych zdjęć – wspomina Elżbieta Tarnowska, opiekun grupy.

Słynna smocza parada rozpoczęła się po godz. 14.00. Prowadził ją jeździec na wielkim smoku oraz ogromne kukły. Po przejściu około 1,5 km. trasy wszyscy weszli do Rynku, gdzie rozpoczął się festyn i świetna zabawa.

Celem polsko – czeskiego projektu jest wspieranie współpracy transgranicznej w zakresie rozwoju kontaktów, inicjatyw społecznych w dziedzinie kultury i edukacji pogranicza.

Loading