Nagrody dla wokalistek z pracowni „Polifonia” na XX Konkursie Piosenki „Przebój z jajem’2024”!

W piątek 5 kwietnia 2024r. w Klubie „Bolko” Świdnickiego Ośrodka Kultury odbył się XX Wojewódzki Konkurs Piosenki dla Dzieci i Młodzieży „Przebój z jajem’2024”. I znowu szczęście dopisało wokalistkom z pracowni muzycznej dz. II MDK – wszystkie cztery prezentacje z pracowni „Polifonia” zostały nagrodzone! A trzeba przyznać, że poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki i wykonawców wyjątkowo dużo. Każdy starał się stanąć na wysokości zadania i łączył piękny śpiew z zabawnym strojem i wykonaniem, rozbawiając publiczność i jurorów. Wszyscy świetnie się bawili! Tegoroczne piosenki „z jajem” z naszej pracowni zaprezentowały trzy zespoły i jedna solistka –wszystkie wykonania zostały docenione przez jury! Nagrodę zdobył zespół  „Wirusy” w składzie: Milena Tadrzak, Emilia Jarema, Sara Szubart, Liliana Chudzińska, Anna Kudela i Zuzanna Szachniewicz za prezentację „Bardzo mała żaba”. Zespół „Bez Nazwy” w składzie: Ada Pieczonka, Patrycja Krupka, Julita Serwatka, Pola Szklarczyk i Hanna Fabian otrzymał nagrodę za najśmieszniejszy strój – choć wykonanie piosenki „Ciocia w gablocie” też było świetne.  Wyróżnienie zdobyły Zuzanna Synowska i Liliana Lusa za wykonanie piosenki „Dziub Dziub” – duet był wspierany teatralnie przez młodszą siostrę Zuzi Kornelię, która idealnie wcieliła się w tytułową postać. Wyróżnienie otrzymała także solistka Anna Kudela za bardzo sugestywną prezentację piosenki  z Kabaretu Starszych Panów pt.„W czasie deszczu dzieci się nudzą” . To były naprawdę świetne występy! Tym bardziej wszystkim serdecznie gratulujemy!!!!

A oto kilka pamiątkowych zdjęć  – było naprawdę wesoło…😊

Jeszcze raz wielkie brawa za super występy!!!  Życzymy kolejnych sukcesów. Przed nami „Ekopiosenka” w Legnicy – zgłoszenia prezentacji video wysłane, teraz czekamy na kwalifikacje do kolejnego etapu. Trzymamy kciuki „śpiewająco”😊

Agnieszka Banach