Muzyczna „Nie-Nuda” czeka! – Spotkanie 21 (wtorek:)

Witajcie poświątecznie! Mam nadzieję, że u wszystkich był zajączek,

ten z którym zdjęcie zrobiła sobie Marta:)

i kolorowe pisanki

  

Bardzo dziękuję wszystkim za świąteczne życzenia

chlusty wody w lany poniedziałek

i niespodzianki filmowe z prezentacją Waszych umiejętności 

Oto grane i śpiewane życzenia Wielkanocne od Lili

Były też odpowiedzi na zagadki, ale poczekamy jeszcze na innych – podczas świątecznych przygotowań nie zawsze jest czas na odpowiadanie. Pamiętajcie, że w czwartek i piątek też były zagadki – 19 i 20!

Od dziś zmieniam też trochę plan naszych zadań. Ja zwykle każdego dnia będzie przynajmniej jedna zagadka, na którą odpowiadać można w różny sposób, nawet jeśli już zostanie odgadnięta nazwa czy tytuł (rysunkowo, grająco, śpiewająco, tańcząco itp.)

Każda grupa z naszej pracowni będzie miała  jeden dzień zadań, choć w tych działaniach uczestniczyć mogą wszyscy chętni, także uczniowie z innych grup. A ostatni dzień tygodnia będzie naszym wspólnym spotkaniem na sali koncertowej. To wszystko po to, aby Wam się łatwiej wyszukiwało informacji, jeśli nie macie czasu codziennie zaglądać na naszą stronę.

Oto plan:

  • poniedziałek – zadania dla zespołu „Timki”
  • wtorek – zadania dla Studia Piosenki czyli wokalistek
  • środa – zadania dla koła „Klawiatura” czyli instrumentalistów
  • czwartek– zadania dla zespołu „Totus Musicus” i początkujących flecistek
  • piątek – koncert dla wszystkich z cyklu „Odkrywamy nowe sale koncertowe”

 

Dziś wtorek – dzień wokalistek czyli grupy „Studio Piosenki”

Pracujemy nad tekstem z piosenki „Dykcja”, wspólnymi piosenkami „Orkiestry dęte” i „Chodź pomaluj mój świat” oraz solowymi piosenkami, także filmowymi na koncert pracowni z cyklu „Śpiewamy i gramy dla przyjaciół” pt. „Jak w kinie…”. Jeśli nie uda nam się koncertować „na żywo”, to na pewno możemy dać koncert na naszej stronie!

Zanim zaczniecie rozśpiewania czyli „rozgrzewkę” wokalną posłuchajcie, najlepiej razem z rodzicami, dlaczego na zajęciach tak ciągle zwracam Wam uwagę…..:)   https://youtu.be/JoX_piMZxtE

A teraz z radością i energią przystąpcie do ćwiczeń

  1. KUP PSU DROPSA JEŚLI MASZ PSA, BO PSY MOPSY LUBIĄ DROPSY
  2. KURA BIAŁA PIAŁA –KACZKA CZKAWKĘ MIAŁA
  3. piosenka „Dykcja” link: Dykcja – tekst, link: https://youtu.be/E9bke8HUoSY

Po ćwiczeniach można już pracować nad repertuarem:

oraz

i specjalnie też dla „TIMKÓW” „Święty uśmiechnięty” https://youtu.be/Ha8f5amqPxA

dodatkowego repertuaru szukamy na stronie: Wygraj sukces” https://wygrajsukces.com.pl/plyty-mp-nuty-teksty

Pamiętajcie: czekam na nagrania Waszych piosenek, Jeśli nie uda nam się koncertować „na żywo”, to na pewno możemy dać koncert na naszej stronie! Albo zrobimy z Waszych występów film – wysyłajcie nagrania.

A dla wszystkich zagadka z musicalu „Sound of music” czyli Dźwięki muzyki”

musical (czyt. miuzikal) to forma teatralna (filmowa) łącząca muzykę, piosenki, dialogi i taniec. Tu wszystko– humor, smutek, miłość, gniew – podobnie jak sama opowieść, jest wyrażany poprzez słowa, muzykę, ruch i scenografię przedstawienia, tworząc jedną, spójną całość.Każda piosenka śpiewana przez Was powinna być małym musicalem.

Zagadka 21

Wymień nazwy solmizacyjne dźwięków, które pojawiają się w piosence /1pkt.https://youtu.be/jITsImZdlMQ    , podaj ich nazwy literowe /1pkt.   , a może potrafisz zapisać dźwiękami, zaśpiewać lub zagrać całą melodię, którą śpiewały dzieci jadące bryczką? Słuchajcie uważnie! /przynajmniej 3 pkt!

 

Czekam na Wasze prace, odpowiedzi, nagrania, zdjęcia – telefonicznie (WhatsApp,  sms) lub mailowo: a.banach@mdk.swidnica.pl  Wszelkie publikacje na naszej stronie tylko za zgodą Waszą i Waszych Rodziców.

Pozdrawiam i zapraszam do kolejnej “Nie!-Nudy” –  cdn.

Agnieszka Banach

 

 

Loading