Muzyczna „Nie-Nuda” czeka! – Kolejna zagadka dla wszystkich

Piątek w pracowni muzycznej dz. II jest dniem instrumentalistów. Tego dnia ćwiczą nie tylko keyboardziści Ignaś, Daniela, Maciek czy Radek, ale też duet gitarowy Tosia i Ola. Dlatego ich szczególnie zachęcam dziś do działania. Odpowiedzi na zagadki nie są ograniczone czasem. Wygrają Ci, którzy wezmą udział w zabawie. Rozstrzygnięcie naszego wirtualnego turnieju w pierwszym tygodniu po powrocie na zajęcia. Jak na razie prowadzą Iga i Pola Szklarczyk – odgadły już pierwszą zagadkę, podpowiem, że zagadka nr 2 też dotyczy drobiu:). „Piątkowicze” działajcie!

„Jaka to melodia?”

Proszę odczytać literowo prezentowany zapis nutowy i odgadnąć tytuł utworu.

Zagadka nr 4

Wskazówka: Po podpisaniu nazw dźwięków spróbujcie zagrać je na swoim instrumencie  (keyboard, flet, gitara, harfa, dzwonki) lub dowolnej klawiaturze na telefonie lub tablecie korzystając z  aplikacji np. Virtuoso lub Perfect Piano.

Zachęcam też do zaśpiewania rozpoznanych utworów – na pewno je znacie!

Przypominam  – dla wszystkich uczestników nagrody gwarantowane. A może ktoś z Was zechce zagrać albo zaśpiewać „zagadkowe” melodie na internetowym forum ?. Czekam na odważnych! – kontakt mailowy : a.banach@mdk.swidnica.pl lub telefoniczny – sms, WhatsApp.

Wszelkie publikacje tylko za zgodą Waszą i Waszych Rodziców.

I jeszcze „przypomnieniowo” Zadania dla Koła „„Klawiatura

  • Każdy ma wybrane utwory – ćwiczcie je w wolnym tempie, małymi fragmentami- po kilka taktów, dokładnie trzymając się zapisu nutowego i palcowania. A potem – szukajcie nowych brzmień, próbujcie różnych rytmów, nie bójcie się używać nowych funkcji. Keyboard to zabawa, to tajemnica, którą trzeba odkryć!
  • Duet gitarowy niech również pracuje nad „bluesową melodią” – może prześlecie mi nagranie fragmentu swojej wersji utworu „Blues na karuzeli”? Proszę też abyście posłuchały utworu „Shape of my heart” Stinga w wersji oryginalnej: https://youtu.be/pm3rDbXbZRI    i    z zapisem nutowym na gitarę: https://youtu.be/98IjNY8pwG4
  • A konkursowiczom przypominam – przed nami XVI Dolnośląski Konkurs Keyboardowy „Mistrz Klawiatury’2020”! Ćwiczcie wytrwale i uczcie się na pamięć wybranych utworów.

Wszystkim polecam też stronę internetową: http://www.muzykotekaszkolna.pl/– zobaczcie, posłuchajcie. Konkretne propozycje ode mnie w kolejnych odcinkach „Nie -Nudy”

Pozdrawiam i zapraszam do kolejnej „Nie!-Nudy” –  cdn.

A na koniec niespodzianka: mój portret w wykonaniu Igi Szklarczyk (lewa strona) i Poli Szklarczyk (prawa strona). Już wiem jakie będę miała zdjęcie profilowe:). Dziękuję dziewczyny!

    Agnieszka Banach:)

 

Loading