„Moja przygoda w muzeum” 2023

Udział w konkursie organizowanym przez Muzeum Okręgowe w Toruniu po raz kolejny kończy się dla nas sukcesem. Drugi rok z rzędu Magdalena Morawska zdobyła nagrodę i została laureatką 44 Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w muzeum”. W tym roku temat przewodni brzmiał „Wokół Mikołaja Kopernika w 550 rocznicę urodzin”. Jury, które obradowało podczas wakacji, wybrało także prace na wystawę pokonkursową. Uczestnicy wystawy pokonkursowej z pracowni plastycznej „Mansarda” MDK Świdnica to : Alicja Kowalik, Weronika Niesłuchowska, Julia Głogowska, Julia Bobela, Martyna Łopatowska, Antonina Bielecka, Bartosz Głogowski. Serdeczne gratulacje! Otwarcie wystawy planowane jest na 8 grudnia 2023 r.

W konkursie udział wzięły również : Maja Strzeżek, Wanda Lencewicz, Jagna Habzda, Marta Augustynowicz, Pola Sośnicka, Hanna Kielar.

Wśród nagrodzonych opiekunów plastycznych znalazła się Joanna Waksmundzka.

Życzę udanego, pełnego artystycznych wrażeń, nowego roku szkolnego 2023/2024.

(J. Waksmundzka)