Mażoretki na warsztatach tanecznych w Trutnovie

Trzy intensywne dni nauki tańca mażoretkowego, nauki pracy batonem i innymi rekwizytami. Tak krótko można opisać pobyt 21 – osobowej grupy dzieci z pracowni tanecznej podczas warsztatów tanecznych w Trutnovie. 

W ramach kontynuacji projektu „Świdnicki GRYF i Trutnowski SMOK” uczestnicy pracowni MDK wyjechali na warsztaty taneczne w Středisko volného času do Trutnova, których celem i głównym założeniem programowym było kształcenie zdolności porozumiewania się z innymi ludźmi przez sztukę, integracja dzieci i młodzieży, popularyzacja spędzania czasu wolnego w sposób aktywny, popularyzacja turystyki i krajoznawstwa,  a przede wszystkim nauka nowa tańca mażoretkowego.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ >>

21 – osobowa grupa dzieci z pracowni Tanecznej pod kierunkiem Anny Trzeciak wzięła udział w warsztatach tanecznych w Středisko volného času w Trutnowie.

Warsztaty artystyczne odbywały się od 28 lutego do 2 marca w sali baletowej Středisko volného času w Trutnovie. Udział w nich wzięły dzieci z MDK oraz 16  dzieci z zespołu Czeskiego. Spotkanie prowadziły instruktorki z Czech i Polski, a tancerki trenowały pod okiem choreografów z Czech: Iveta Nývltová , Ing. Blanka Brojarová i Renata Škaloudová.

– Zajęcia rozpoczynały się rozgrzewką, nauką tańców integracyjnych, a następnie dziewczęta doskonaliły swoje umiejętności w posługiwaniu się rekwizytem pałeczką: twirlingu – praca z pałeczką marszową (batonem lub buławką), technikę ciała w marszu i pracy scenicznej. Zajęcia były bardzo wyczerpujące i wymagające dużych zdolności w posługiwaniu się rekwizytem – mówi opiekun grupy i nauczyciel pracowni tanecznej, Anna Trzeciak.

Za całość pobytu ze stronny czeskiej odpowiedzialna była Pani Dyrektor Středisko volného času w Trutnovie Marie Suková i opiekun Lenka Drápalová.

Warsztaty są początkiem współpracy, mającej na celu propagowanie na terenie naszego województwa ruchu mażoretkowego.

W wolnym czasie dziewczęta zwiedziły miasto, odwiedziły Galerię Smoka i obejrzały nową wystawę, korzystały z kąpieli wodnych na basenie, oraz wzięły udział w rozgrywkach sportowych.

– Zajęcia upłynęły nam naprawdę w fantastycznej atmosferze i długo pozostaną w naszej pamięci. To czego się tutaj nauczyłyśmy na pewno wpłynie na dalszą pracę naszego zespołu. Dziękujemy Pani Marie Suková za wspaniały pobyt i super organizacjęwspomina uczestniczka warsztatów.

Loading