Lody na zakończenie

To już ostatnie spotkanie w naszej Sali turystycznej przed wakacyjną przerwą. Wręczone zostały zaległe odznaki turystyczne. Oj nazbierało się tego sporo. Wielką ciekawostką okazało się wręczenie Morskiej Odznaki Turystycznej, którą w stopniu brązowym zdobyli nasi finaliści OMTTK. Przyczynił się do tego rejs statkiem z Gdyni na Hel, jako obowiązkowy punkt regulaminu tej odznaki. Na liście blacharzy w roku szk. 2022/23 znalazło się 16 nazwisk. Trzy osoby (Miłosz, Franek i Zosia Ż) zadebiutowały z 1 odznaką. Łącznie zebrano niezły plon – 136 odznak. Zwyciężyła naszą rywalizację BLACHARZA ROKU Agata Hruszowiec – 31 odznak (m.in. takie ciekawostki jak duża brązowa Questów, Poznaj miejscowości o dziwnych nazwach, Szlak walki o Wał Pomorski, Śladami Alfreda Ciszewskiego, Śladami Ofiar Górniczego Stanu oraz wszelkie wydawane przez Oddział PTTK Kołobrzeg. Na kolejnych miejscach uplasowali się Krzyś – 25 szt i Piotr 24 szt. Agata w nagrodę odebrała statuetkę – z grubej blachy wykonanej w Fabryce Wagonów Świdnica.

Ranking członków naszego Koła zakończył się polubownym rozstrzygnięciem. Różnica między pierwszą i drugą pozycją była tak niewielka (3 pkt), że Dykcio postanowił nagrodzić statuetkami i Piotra Ziarnowskiego (174 pkt) i Agatę Hruszowiec (171 pkt). Wszyscy znajdujący się na liście rankingowej otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Spotkanie zakończyło się wspólnym wyjściem na lody do kawiarni w Rynku. Ostatnie pożegnalne, przed wakacjami zdjecie wykonano na tle św. Jana Nepomucena. Wakacje!!!

Loading