Koło Robotyki szuka firmy

Koło Robotyki działające przy Młodzieżowym Domu Kultury szuka firmy która może udzielić wsparcia finansowego przy realizacji nowego projektu \”Technologia 3D – tu i teraz\”.

Nasze koło prowadzi 4 grupy do których uczęszcza ponad 50 osób. Uczestnikiem zajęć może zostać każda osoba która ukończyła 7 lat. Prowadzimy dwie grupy dla uczniów szkół podstawowych oraz dwie dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych. Tematyka zajęć to szeroko pojęta elektronika, mechanika i programowanie. W poprzednim roku oświatowym zbudowaliśmy m.in. drukarkę 3D, a w tym roku rozpoczęliśmy nową tematykę zajęć związaną z technologią 3D. Nasza placówka jest placówką oświatową –  publiczną nie pobierającą opłat stałych za uczestnictwo w prowadzonych zajęciach.

W tym roku szkolnym chcielibyśmy zrealizować projekt pt. \”Technologia 3D – tu i teraz\”. W ramach tego projektu pragniemy zbudować dwa urządzenia: skaner 3D i drukarkę 3D. Skaner 3D będzie to urządzenie pozwalające stworzyć wirtualny model realnego przedmiotu, a następnie przygotować go do wydruku. Urządzenie zostanie zaprojektowane i zbudowane w placówce przez uczestników zajęć z części dostępnych na polskim rynku. Elementy plastikowe zostaną przez nas zaprojektowane i wydrukowane. Drukarka 3D wykonana w ramach tego projektu będzie zbudowana przy jak najmniejszym budżecie czyli wszystkie elementy które można wykonać w ramach pracy własnej zostaną zrobione przez uczestników zajęć. Projekt ten nie mieści się w ramach budżetu placówki dlatego też poszukujemy firm które pomogły by Nam zrealizować to przedsięwzięcie.

Szacowany koszt projektu to kwota 2 500 zł w tym koszt budowy skanera   1 000 zł, koszt budowy drukarki 1 500 zł. 

Poszukujemy firmy która zechciałaby wesprzeć projekt w formie darowizny na ten cel.  Jednocześnie jesteśmy także otwarci na wszelkie inne propozycje wsparcia naszego Koła Robotyki.

Ze swojej strony możemy zaoferować:

  • umieszczenie loga firmy i adresu strony na pod-stronie Koła Robotyki,
  • podziękowanie w formie pisemnej przesłane na adres firmy,
  • informacje w mediach lokalnych o zaangażowaniu i wsparciu wspomnianego projektu,
  • umieszczenie loga i nazwy firmy na urządzeniach.

Jesteśmy także otwarci na inne sposoby promocji.

Zachęcamy do odwiedzenia Naszej strony internetowej www.robotyka.swidnica.pl. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z nauczycielem w Kole Robotyka poprzez adres email: kontakt@robotyka.swidnica.pl lub przez poniższy formularz.

Wierzymy, że znajdziemy firmę która pomoże poszerzy Naszą bazę dydaktyczną, przyczyni się do dalszego rozwoju Naszych uczniów i umożliwi realizacje coraz bardziej zaawansowanych projektów.

opracował: Zbigniew Brożbar

Skontaktuj się z Nami bezpośrednio

Loading