Jesteście ciekawi co robimy na zajęciach w grupie Robotyka I i II ?

Jesteście ciekawi co robimy na zajęciach w grupie Robotyka I i II ? Mówimy tutaj o grupach dla uczniów szkoły podstawowej. Miesiąc wrzesień upłyną Nam na nauce obsługi środowiska MowayWorld czyli aplikacji do nauki programowania robotów firmy Moway. Nasze koło posiada tylko dwa takie roboty i na zajęciach trzeba się nimi sprawiedliwie dzielić. Radości z ich uruchomienia na zajęciach zawsze jest co nie miara. Roboty programuje się w języku obrazkowym, język diagramowy, w informatyce nazywanym UML. Używając odpowiednich bloków możemy zaprogramować polecenia do wykonania przez robota. Do tej pory omówiliśmy tylko kilka podstawowych bloków: jazda prosta, obrót, załączanie świateł oraz bloki warunkowe/czujników: wykrywania przeszkód, hałasu i linii. Rozpoczęliśmy także kolejny blok tematyczny – programowanie gier 2D. Obecnie na zajęciach będą prowadzone jednocześnie dwa tematy: Programowanie robotów Moway oraz Programowanie gier.

Programowanie gier odbywa się w środowisku The Game Factory 2, które rozpoczęliśmy od nauki obsługi programu. Powstały przy tej okazji pierwsze zarysy gier. W trakcie nauki powstała gra gdzie postać tj. statek, samolot czy też żołnierz zbiera owoce. Zapewne niedługo na stronie opublikujemy pierwsze gry.

W tym tygodniu możecie na pewno spodziewać się pierwszych filmów na kanale YouTube naszego koła z poradnikami dot. projektowania gier. Poradniki te pomogą Wam w domu przygotować się do kolejnych zajęć, poćwiczyć lub po prostu udoskonalić swoją grę w domu.

Zachęcam również wszystkich do odwiedzenia strony na Facebooku aby być na bieżąco z tym co dzieje się w Naszym Kole Robotyki.

Kanał w serwisie Youtube koła robotyki

Strona w serwisie Facebooka koła robotyki

Przez cały czas na podstronie koła robotyki publikowane są zdjęcia z zajęć. Poniżej najnowszy album który też można znaleźć tutaj.


[themify_icon icon=”fa-link” ] Galeria zdjęć na Flickerze

Loading