I miejsce dla zespołu „Totus Musicus” na XXVII Ogólnopolskim Konkursie Kolęd w Puławach!

To już drugi w ostatnich dniach sukces Zespołu Muzyki Dawnej „Totus Musicus”. z pracowni muzycznej „Polifonia” dz. II MDK. Tym razem zespół fletowy zespołu „Totus Musicus” w składzie: Zuzanna Zielińska, Hanna Suszek i Zuzanna Gąszowska pod kierunkiem pani Agnieszka Banach zdobył I miejsce na XXVII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd Puławy’2022 i został zakwalifikowany do koncertu laureatów. Koncert z powodu sytuacji epidemicznej miał jednak formułę on-line, choć organizatorzy planowali inaczej. Oto link do koncertu, na którym usłyszeć można też nasz zespół –  link na youtube do koncertu laureatów: https://youtu.be/KndKOh6tZcU

Ogromne brawa dziewczyny!

Cały konkurs również miał formułę on-line i dlatego konkurencja była bardzo duża. Dziewczęta startowały w kategorii zespołów instrumentalnych, ale nie były jedynymi reprezentantami z pracowni muzycznej „Polifonia”. Wśród 458 prezentacji konkursowych tj. 1915 wykonawców biorących udział w XXVII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd, występujących w 5 kategoriach wiekowych i 8 artystycznych, oprócz naszego laureata, pracownię „Polifonia” i cały MDK w Świdnicy reprezentowali:

Duet gitarowo-keyboardowy Antonina i Radosław Teuerle       z koła „Klawiatura”

Ze Studia Piosenki dla dzieci i Młodzieży solistki:

Marta Lurka    i    Liliana Chudzińska

oraz Zespół „Wirusy” w składzie: Maja Huzarska, Lilly Szymański i Daria Rudnicka

 

W konkursie wzięli też udział reprezentanci najmłodszej grupy czyli Zespół Piosenki i Ruchu „Timki” w składzie: Sara Szubart, Emilla Jarema, Maja Olejnik, Oliwia Tracz, Julia Śliwoń, Ala Walaś, Sandra Kurzawa, Łucja Gasek, Emilka Krawczyk i Laura Gniewek 

Ponadto zespół „Totus Musicus” wystąpił też w powiększonym składzie: Hanna, Suszek, Zuzanna Gąszowska, Zofia Gołowkin, Zuzanna Zielińska razem z wokalistkami ze Studia Piosenki: Hanią Fabian, Nadią Pieczonką, Marta Lurką i Klaudia Chudy – startując w kategorii zespołów  wokalno-instrumentalnych.

Każdemu z występujących należy się ogromne uznanie. Przygotowanie nagrania, nawet we własnej pracowni, nie jest łatwe i wymaga wiele wysiłku! Bardzo dziękuję wszystkim za podjecie wyzwania, a nagrodzonym jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Agnieszka Banach

Loading