Gimnastyka buzi i języka

Kilka dobrze znanych zdań na rozgrzanie aparatu mowy, przeznaczonych dla najstarszej grupy ” Cedeen”, ale oczywiście i ” Pauza” i ” Grupa ze spalonego teatru’ może spróbować. Kiedy je wypowiadamy to często się śmiejemy, mylimy. Teraz macie możliwość pośmiać się z siebie, jednak ja zachęcam do potraktowania tego zadania, jako dobrego ćwiczenia na wymowę i poprawną dykcję. Zachęcam do nagrywania siebie i odsłuchiwania.

Obecna sytuacja nie stwarza nam  wielu możliwości używania aparatu mowy, raczej bolą nas rączki od stukania w klawiaturę komputera i telefonu, dlatego żeby nie zapomnieć „mówić” przeczytajcie kilka razy te zdania, a może na pamięć. Zachęcam do zabawy z nami tych wszystkich zaglądających na pod stronę pracowni teatralnej dział I i na stronę „Etiuda teatralna MDK Świdnica” na facebooku.

Baba bada baobaby. Baba dba o oba baobaby.

Kiedy susza, szosa sucha. Idzie Sasza suchą szosą.

Stół z powyłamywanymi nogami.

Rozrewolwerowany rewolwerowiec rozrewolwerował urewolwerowanego rewolwerowca.

Nie pieprz wieprza pieprzem, Pietrze, bo bez pieprzu wieprz jest lepszy.

Jola lojalna, Jola nielojalna.

Wysyłam Wam link do filmu, gdzie znany aktor Artur Barciś, bawi się powyższym tekstem.