Gimnastyka buzi i języka

Przesyłam Wam  zestaw ćwiczeń na poprawną wymowę i dykcję. Zdania są dosyć trudne, głownie przeznaczone dla grupy Cedeen, i ” Pauza”. Poniżej do zdań zamieściłam słowniczek.  Po zakończeniu czytania zdań przeczytajcie wierszyk na podsumowanie Ta porcja ćwiczeń, na popołudnie, pozwoli Wam nie wyjść z wprawy, dlatego zalecam czytanie zdań na głos i nagranie ich. Jutro otrzymacie zdania z poprawną wymową.

1. Gęsiego gęsięta za gąską podreptały dróżką tą grząską.
  2. Lojalna Jola lula rogatego Jula.
  3. Szczoteczka szczoteczce szczebioce coś w teczce.
  4. Czy trzy cytrzystki grają na cytrze, czy jedna płacze, a druga łzy trze?
  5. Częstsi uczestnicy uczt często czują czczycę.
  6. Czemuż ten cesarz Czech ma taką czczą cechę.
  7. Sara się para z parasolem.
  8. W wysuszonych sczerniałych trzcinowych szuwarach
  9. Sześcionogi szczwany trzmiel bezczelnie szeleścił w szczawiu, trzymając w szczękach strzęp szczypiorku i często trzepocząc skrzydłami.
  10. Trzej przemądrzali czescy strzelcy drzemali w dżungli pod strzelistym drzewem i odżywiali się dżemem.

grząska-podmokła, miękka

czczyca– rozterka, apatia, smutek, niepokój, nuda, tęsknota

czcza/czczy– jałowy, próżny, pusty, bezcelowy, daremny, bezowocny, płonny, …

„Grupa ze spalonego teatru” może również przeczytać zdania i wierszyk, jednak dla najmłodszych aktorów mam do obejrzenia widowisko bajkowe pt.” Piękna i Bestia” zrealizowane w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie w 2016. aby je obejrzeć trzeba wejść w link.

Do obejrzenia spektaklu zapraszam całe rodzinki.