Dzień Patrona’2023 – spacer pracowni „Polifonia” śladami Mieczysława Kozara-Słobódzkiego.

Piękny dzień! Super pogoda, świetna atmosfera, dobra zabawa, smaczne niespodzianki, ciekawi goście – czego chcieć więcej. Sobota 7 października 2023r. na pewno zostanie w pamięci wszystkich uczestników pracowni muzycznej „Polifonia”, którzy wspólnie spacerowali po Świdnicy śladami Patrona MDK Mieczysława Kozara-Słobódzkiego i uważnie przyglądali się świdnickim zabytkom. Tego dnia razem przemierzali znane i nieznane świdnickie ścieżki reprezentanci wszystkich „polifonicznych” grup – Milenka Tadrzak, Lila Chudzińska, Zosia Skrzypek, Zosia Gołowkin, Patrycja Krupka, Ania Kudela, Nadia Pieczonka i Ada Pieczonka z grupy Studio Piosenki, Hania Suszek, Zuzia Zielińska, Pola Szklarczyk z zespołu dawnego „Totus Musicus” oraz Maks Gierula, Ala Brożbar, Iga Szklarczyk i Tosia Mielcarek z koła „Klawiatura”. Było nas niemało, a jeszcze dołączyli do nas Przemek Gierula  i Janek z pracowni szachowej. Mieliśmy też wsparcie rodziców – spacerowała z nami mama Maksa i Przemka oraz mama Ady i Nadii. Mieliśmy też dodatkowego opiekuna i prawie własnego fotografa w osobie Pana Marcina Korzekwy, który wspierał nas w tej grze terenowej. Gra też była bardzo ciekawa i nie taka łatwa! A o ten punkt programu zadbał Pan Zbyszek Brożbar – dziękujemy za świetną zabawę! Po powrocie z „biego-spaceru”, na którym nie zabrakło przystanku na placu zabaw, rozpoczęła się część artystyczna . I tu też mieliśmy coś do powiedzenia, a dokładniej zaśpiewania😊 Wokalistki nie zawiodły. Na scenie w amfiteatrze wystąpiły Nadia, Zosia, Patrycja i Ania, a dzielnie towarzyszyli im pozostali członkowie naszej „spacerowej” drużyny. Nawet publiczność staraliśmy się włączyć do tych prezentacji – bo kto nie zna „Białych róż” albo „Pierwszej Kadrowej”, czy tak popularnej ostatnio piosenki „Góry do góry”. Na tę ostatnią nawet niektórzy wyszli z budynku, żeby z nami zaśpiewać!

Oto nasza mała fotogaleria:

więcej „foto-filmowo” na stronie głównej MDK  link: https://www.flickr.com/photos/mdkswidnica/53241625624/in/album-72177720311761678/lightbox/

Na zakończenie całej imprezy jeszcze zasadziliśmy na posesji cebulki żonkili czyli „sadzonki dobra”, włączając się, jak co roku, do akcji  „Pola nadziei”, organizowanej przez świdnickie Hospicjum. Zobaczymy „co z nas wyrośnie” na wiosnę😊

Agnieszka Banach