Dwie wystawy, dwaj artyści. Picasso i Beksiński.

Piątkowe zajęcia plastyków z „Mansardy” odbyły się w świdnickich instytucjach kultury. Obejrzeliśmy dwie wspaniałe wystawy. Pierwsza pt. „Pablo Picasso. Grafiki” prezentowana jest w Muzeum Dawnego Kupiectwa. Można na niej podziwiać 44 prace wybitnego artysty XX w., wykonane w technice litografii ( technika graficzna druku płaskiego). Po wernisażu w muzeum przeszliśmy do Galerii Fotografii ,w której pokazane są prace Zdzisława Beksińskiego. Wystawa ma tytuł : „Zdzisław Beksiński – od fotografii do fotomontażu”. Pełni artystycznych wrażeń wróciliśmy do naszej „Mansardy” , by tworzyć swoje prace w technice linorytu. Młodzież uczestnicząc w wydarzeniach kulturalnych może przekonać się, że obcowanie ze sztuką, z dziełami wybitnych artystów, daje radość i jest inspiracją do własnej twórczości.