Druk 3D pomoc dla służby zdrowia

W całej Polsce osoby prywatne, instytucje, firmy zbierają się i starają się pomóc pracownikom służby zdrowia jak tylko potrafią. My również staramy się pomóc. Od kilku dni Pracownia Robotyki w osobie Zbigniewa Brożbar, stara się pomóc tworząc tzw. przyłbice.

„Nauczyciele pracują zdalnie prowadząc zajęcia online lub przygotowując materiały do pracy. Nie ma ich na co dzień w placówce temu też kilka drukarek pracuje u mnie w domu. Przez dwa dni  zostało oddanych 34 przyłbic w pełni przygotowanych i drukują się kolejne.  Docelowo chciałbym aby było to 20 sztuk dziennie gotowych do przekazania koordynatorom akcji. ”

Komitet Rodzicielski działający przy MDK sfinansuje filament z którego drukowane będę przyłbice oraz inne potrzebne materiały.

Do akcji włączył się również jeden z naszych uczestników zajęć Maciek Z. który na dzień publikacji tego artykuły oddał już około 17 opasek pod budowę przyłbicy.

Koordynatorem akcji jest Pan Witold K. założyciel grupy Przyłbice dla lekarzy – okręg Świdnica” na Facebooku wraz z najbliższymi. Drukujemy model zaproponowany przez koło naukowe Politechniki Wrocławskiej “Rapid Troopers”. Każdy wydruk to około 2 – 2.5 godziny dla jednej opaski z której później budowana jest przyłbica. Zachęcam do odwiedzenia grupy na facebooku.

Osoby zainteresowane wspólnym drukowaniem proszone są o kontakt telefoniczny z koordynatorem (tel. 604 648 914).

Zdjęcia od Maćka

Nasza produkcja

Loading