DLA GITARZYSTÓW 6

Dzień dobry,
Na początek wymienię osoby, które poprawnie rozpoznały melodię „Wlazł kotek”. Byli to: Basia Kuceła, Agatka Hruszowiec,Milena Pietrzyk, Lena Jasińska, Kacper Wąsowicz,Wojtek Sachs,  Maciek Sachs, Marta Moląg, Tomek Zalas.
Dzisiaj dla gitarzystów mamy kolejne zadania związane z nutkami z ćwiczeniem. Tym raz spróbujmy już bez ściągi. Jeżeli nie pamiętamy, trzeba zajrzeć do wcześniejszych informacji.
Teraz kolejne nutki do podpisania i tę spróbujmy zagrać. Myślę, że melodia nie sprawi wam kłopotów i ją rozpoznacie.


Jak poprzednio, czekam na wasze odpowiedzi smsowo. Oczywiście bardziej zaawansowani też mogą. Teraz akordy. Teraz akordy. Przypominam, że ćwiczymy schemat akordów do Hey Joe.
Akordów jest pięć: C, G , D , A, E. Gramy je w tej właśnie kolejności
– 1 ćwiczenie: Akordy C, G , D , A, gramy po dwa uderzenia a akord E osiem uderzeń. Staramy się grać płynnie, bez przerw przy zmianie akordu, początkowo bardzo wolno, stopniowo zwiększamy tempo.
– 2 ćwiczenie: Pierwsze cztery akordy gramy nadal po dwa uderzenia, z tym że pierwsze jest w struny basowe, nie za mocno. Akord E ma charakterystyczny rytm i trzeba ćwiczyć osobno. Będzie to widać na filmiku.
– 3. Łączymy w całość powoli a w kolejnych dniach zwiększamy tempo. Na koniec próbujemy zagrać razem z filmikiem


Trzecia grupa : Mam nadzieję, że hymn MDK pograny, oczywiście Hey Joe też. Teraz przypomnijmy sobie Dom wschodzącego słońca. Gdyby ktoś nie pamiętał, to poniżej filmik.

Czekam na smsy z waszymi odpowiedziami:).

Przyjemnych chwil z gitarą. M. J.  

 

 1,792 total views,  2 views today