I miejsce Julii za „Rejtana”

Miło nam poinformować o sukcesie, który odniosła Julia Bobela w konkursie plastycznym „Zamek w dziecięcej wyobraźni. Tu mówi Matejko”. W tym ogólnopolskim konkursie,organizowanym przez Zamek Królewski w Warszawie, Julia Bobela zdobyła I miejsce w kategorii klas 4-6.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w piątek,2 czerwca 2023 r.,w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Organizator przewidział wiele atrakcji dla uczestników gali, między innymi grę terenową po ekspozycji zamku.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej inspirowanej przynajmniej jednym z obrazów Matejki z kolekcji Zamku Królewskiego. Julia wykonała pracę inspirowaną obrazem Jana Matejki pt. „Rejtan – Upadek Polski”. Technika to rysunek piórkiem i tuszem, oraz akwarela. Koordynator konkursu stwierdził, że praca Julii zrobiła na komisji „niemałe wrażenie”.

Konkurs znajduje się na wykazie zawodów Mazowieckiego Kuratora Oświaty, a Honorowy Patronat objął Narodowy Instytut Dziedzictwa i Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Serdeczne gratulacje!

(nauczyciel plastyki Joanna Waksmundzka, pracownia plastyczna „Mansarda”)

 

 

Loading