Zespół Muzyki Dawnej „Totus Musicus” na Gali Papieskiej w świdnickim teatrze!

Zespół Muzyki Dawnej „Totus Musicus” z pracowni muzycznej „Polifonia” wystąpił w świdnickim teatrze na Gali papieskiej, która odbyła się 22 października 2021r. Koncert nosił tytuł „Wspomnienie o Janie Pawle II”. Zespół w składzie: Zuzanna Gąszowska – flet tenorowy, Hania Suszek – flet sopranowy , Zosia Gołowkin – fidel kolanowa i debiutująca Zuzanna Zielińska – instrumenty perkusyjne, zagrał utwory związane z postacią Św. Jana Pawła II. Dziewczęta zaprezentowały 3 utwory: w wersji instrumentalnej „Barkę” i „Abba Ojcze” oraz w wersji wokalno-instrumentalnej utwór „Miłość mi wszystko wyjaśniła”, w którym piękny tekst , autorstwa Karola Wojtyły, zaśpiewała Zosia. Był to pierwszy publiczny koncert zespołu po długiej przerwie spowodowanej pandemią. Mam nadzieję, że znów będziemy mogli koncertować „na żywo”, bo prezentacje video to nie to samo. Kontakt z publicznością to zupełnie inne emocje, tym bardziej , że występ bardzo się podobał o czym świadczyły oklaski i bardzo pozytywne komentarze słuchaczy. Na zakończenie koncertu zespół jeszcze raz, wspólnie z wykonawcami ze świdnickiej Szkoły Muzycznej II stopnia i publicznością, wykonał „Barkę”. Był to bardzo miły Finał całej uroczystości.

A oto kilka zdjęć z tego koncertu:

Ukazały się też artykuły w mediach i na profilu Facebook MDK. Oto link do jednego z nich: https://swidnica.gosc.pl/gal/pokaz/7178926.Gala-papieska-w-swidnickim-teatrze/74#gt

Gratulujemy zespołowi i czekamy na kolejne występy!

Agnieszka Banach