XI Bieg Patrolowy „Śladami Mieczysława Kozara-Słobódzkiego”

W biegu uczestniczyło 10 drużyn  składających się z uczestników zajęć stałych Młodzieżowego Domu Kultury oraz ich nauczycieli i rodziców.

1 miejsce: pracownia plastyczna Pani Elżbiety Tarnowskiej

W biegu udział wzięły następujące pracownie:

pracownia plastyczna Pani Joanny Waksmundzkiej

pracownia muzyczna Pani Agnieszki Banach

pracownia muzyczna Pana  Mirosława Jabłońskiego

pracownia teatralna Pani Joanny Chojnowskiej

pracownia AGRAFKA Pani Joanny Walerowicz

pracownia modelarska Arkadiusz Walerowicz

pracownia robotyki Pana Zbigniewa Brożbara

pracownia teatralna Pani Wioletty Ziobrowskiej pod opieką Pani Ewy Borońskiej-Matyszczyk

pracownia turystyczna Pana Zbigniewa Curyla pod opieką Pana Marcina Jaskóły

Tegoroczna edycja odbyła się w klimacie obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Drużyny miały za zadanie rozwiązać test wiedzy o wydarzeniach sprzed stu lat.

Uczestnicy oprócz wiedzy związanej z historią Polski, poznali miejsca związane z historią Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy oraz bezpośredni związane z życiem i działalnością patrona MDK.

Oprócz sprawdzianu wiedzy o patronie rozegrano trzy konkurencje strzeleckie, które w tegorocznej edycji biegu były również punktowane : „gumowe łucznictwo”, mini dart, „strzał z armaty”. Ciepły poczęstunek dla uczestników zapewnili właściciele zaprzyjaźnionej  z naszym domem kultury restauracji „Pod kopułą”

Impreza przebiegała w miłej atmosferze mimo jesiennego chłodu.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomagali w organizacji kolejnej edycji biegu.

Arkadiusz Walerowicz