Czas na Teatr – teatr na Czasie – happening

W dniu 12 września kolorowy pochód masek wyruszył z MDKu na świdnicki rynek. Wzbudził wśród mieszkańców wielkie zainteresowanie i aplauz. Wesoła gromada około 100 uczestników naszej placówki i liczna grupa rodziców  przeszła ulicą Nauczycielską, Trybunalską  i wokół Rynku w maskach, lub niosła maski, kukły i marionetki a raczej wielkich rozmiarów „marionety”. Taki różnorodny wachlarz eksponowanych masek został przygotowany na otwartych „Warsztatach maski” w dniu 11 września w Młodzieżowym Domu Kultury i  przeprowadzili go nauczyciele naszej placówki  w ramach realizacji miejskiego projektu ” Czas Na Teatr-Teatr Na Czasie”. Uczestniczyły w nich pracownie: „Agrafka”- Joanna Walerowicz, teatralne Joanny Chojnowskiej, Wioletty Ziobrowskiej, pracownie plastyczne Elżbiety Tarnowskiej, Joanny Waksmundzkiej oraz rodzice uczestników i chętni uczniowie świdnickich szkół.  Kolorowy pochód maszerując dookoła rynku głośno hałasował plastikowymi butelkami i instrumentami perkusyjnymi. Następnie grupa zatrzymała się na rynku obok bocznego wejścia do teatru i tam zaprezentowały się  grupy taneczne; ” Diagonal” pani Renaty Szczepanik ,  Sekond” pani Anny Trzeciak. Grupa teatralna ” Pauza” przedstawiła etiudę pt. ” Walka z demonami”. Prezentacje zakończyły się wspólnym tańcem masek i kukieł, po którym uczestnicy happeningu uformowali pochód  wrócili tą samą drogą do MDK.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ