Zostań Wirtuozem

15 maja 2019 r w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym “Krzyżowa” odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom drugiej edycji konkursu “Zostań Wirtuozem”.

Wyróżnienia przyznano dla Ingi Panfil, Piotra Matejuka, Radosława Teuerle (MDK Świdnica), Maksymiliana Komendy, Karoliny Koch (MDK Świdnica), Klaudii Kaczmarskiej, Pawła Kozłowskiego, Malgorzaty Kuś, Aleksandry Pająk.

Karolina Koch to uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie. Na co dzień mieszkanka Świdnicy. Jej pasją są zajęcia plastyczne i gra na keyboardzie pod czujnym okiem Agnieszki Banach w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy. W swoich dotychczasowych osiągnięciach może poszczycić się nominacją i udziałem w ogólnopolskim finale VI Konkursu Keyboardowego w Kluczborku (2018 r.), Wyróżnieniem na V ogólnopolskim Konkursie Keyboardowym pod patronatem PSWP w Krakowie (2017 r.) oraz II miejscem na 25 diecezjalnym Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej w Krzeszowie.

Radek Teuerle jest uczniem IV klasy Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy, a gry na keyboardzie uczy się w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy trzeci rok, także pod kierunkiem pani Agnieszka Banach. Radek to zapalony harcerz i kolekcjoner autografów znanych muzyków – w swojej kolekcji ma autograf Sławomira Łosowskiego- klawiszowca zespołu KOMBI czy Marka Bilińskiego- kompozytora muzyki elektronicznej. Obecnie czeka na autograf Jeana Michaela Jarre’a- prośbę do legendy elektronicznych kompozycji już wysłał. Radek  ma już na swoim koncie kilka bardzo znaczących osiągnięć, najważniejsze to: I miejsce w XIV Dolnośląskim Konkursie Keyboardowym “Mistrz Klawiatury’2018”, nominacja i udział w Finale VI Ogólnopolskiego Konkursu Keyboardowego w Kluczborku (2018r.), wyróżnienie na VII Ogólnopolskim Konkursie Gry Na Elektronicznych Instrumentach Klawiszowych w Bydgoszczy (2018r.).

 Należy dodać, że zarówno Radek, jak i Karolina są też laureatami tegorocznego, XV Dolnośląskiego Konkursu Keyboardowego “Mistrz Klawiatury’2019”.

Źródło:  www.swidnica24.pl/2019/05/mlodzi-muzycy-docenieni/

[themify_icon icon=”fa-link” ] Galeria zdjęć na Flickerze

 7,127 total views,  2 views today