Zespół „Totus Musicus” zagrał dla świdniczan i Księcia Bolka II Świdnickiego!

W minioną niedzielę 2 października 2022r. na świdnickim Rynku wystąpił Zespół Muzyki Dawnej „Totus Musicus” z pracowni muzycznej „Polifonia” dz. II MDK. Dziewczęta: Zuzanna Zielińska, Hania Suszek, Zuzanna Gąszowska, Varvara Mikhnevych i Justyna Sulkowska wraz ze swoją opiekunką Agnieszką Banach, zamieniły się tego dnia w kapelę dworską Księcia Bolka II Świdnickiego, który w samo południe pojawił się na świdnickim Rynku. A wszystko za sprawą Świdnickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „SRH Świdnica”, które w ramach projektu „IX wieków historii Świdnicy. Jej wybitni przedstawiciele” zaprosiło świdniczan na VI już spotkanie, tym razem z Księciem Bolkiem II Małym. Zespół z MDK zadbał o oprawę muzyczną tego wydarzenia, grając średniowieczną muzykę taneczną. Była to swoista „podróż w czasie”. Zgromadzeni mieszkańcy i goście mieli okazję nie tylko poznać historię świdnickiego władcy, ale też zobaczyć stroje z epoki i na żywo posłuchać muzyki z tamtych czasów. Wszyscy z zaciekawieniem i uznaniem słuchali prezentacji zespołu „Totus Musicus”. To był pierwszy publiczny występ w tym roku szkolnym – ogromne brawa dla dziewcząt!

Artykuły o tym wydarzeniu można też znaleźć pod linkami: https://swidnica24.pl/2022/10/ksiaze-bolko-ii-maly-z-wizyta-na-swidnickim-rynku-foto/  i  https://mojaswidnica.pl/bolko-ii-swidnicki-pozdrowil-mieszkancow-miasta-foto/

Jeszcze raz dziękuję za piękny występ i do zobaczenia na kolejnych koncertach, na które już teraz wszystkich zapraszamy.

A niebawem Dzień Patrona czyli XIII Jesienny spacer śladami Mieczysława Kozara-Słobódzkiego ! Spotykamy się w sobotę 15 października na posesji dz. I MDK przy ul. Nauczycielskiej i ruszamy na spacer po Świdnicy. Do wspólnej zabawy zapraszamy również rodziców. Do zobaczenia!

Agnieszka Banach

Loading