Skip to content
KOŁA MUZYCZNE – EWA TYSZKIEWICZ

KOŁA MUZYCZNE – EWA TYSZKIEWICZ

PLAN ZAJĘĆ 2017/2018

NazwaNauczycielPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobota
MuzycznaEwa Tyszkiewicz-
-----

GALERIE ZDJĘĆ

Dziecięca Grupa Wokalna\” SMYKI\”

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6 do 9 lat, mają na celu artystyczny rozwój poprzez muzykę, śpiew i aktywną zabawę z wplecionymi elementami rytmiki. Punktem wyjścia do każdych zajęć jest piosenka, wokół której zadzieją się różnorodne zdarzenia muzyczne. Spotkamy się z rytmem, muzyką, śpiewem, a nade wszystko z dobrą zabawą. To niecodzienny sposób by zrozumieć i poczuć muzykę.

Muzyka wpływa pozytywnie na rozwój dziecka. Różnego rodzaju zabawy z udziałem muzyki wspomagają rozwój emocjonalny, fizyczny, estetyczny oraz społeczny dziecka. Dzieci podczas zajęć poznają tajniki rytmu, tempa, dynamiki, rozwijają swój słuch i wrażliwość artystyczną. Ćwiczenia takie jak śpiewanie piosenek, słuchanie muzyki, gra na instrumentach perkusyjnych i zabawy muzyczno – ruchowe poprawiają koordynację wzrokowo – słuchowo – ruchową. Zajęcia  w grupie sprzyjają również integracji oraz usprawniają komunikację.

Dzieci niejednokrotnie prezentują swoje umiejętności podczas różnorodnych uroczystości, koncertów, konkursów i przeglądów muzycznych.

Zespół  Wokalny\” LUŹNY SKŁAD\”

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży od 5 klasy szkoły podstawowej do 1 klasy szkoły gimnazjalnej.  Na zajęciach młodzież rozwija głos śpiewając piosenki o różnorodnej tematyce, jedno lub dwu głosowo, uczą się śpiewać do mikrofonu oraz zachowań scenicznych.

NAUKA GRY NA KEYBOARDZIE – zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży szkolnej.  Dzieci grają utwory o różnorodnej tematyce, zdobywają i pogłębiają wiadomości z zasad muzyki i kształcenia słuchu. W programie nauczania znajdują się zarówno elementy muzyki klasycznej jak i popularnej w specjalnym opracowaniu na keyboard (z elektronicznym akompaniamentem). Uczymy się czytania nut, akordów oraz gry ze słuchu. Uczniowie mają także możliwość zaprezentować swoje własne zainteresowania muzyczne i wybrać samodzielnie ulubione utwory. Najlepsi uczestnicy mają okazję się zaprezentować na licznych występach i konkursach.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAM

Loading

Skip to content