XXV Międzynarodowy Konkurs Modeli Redukcyjnych-„ Świdnica Junior 2023”

Organizatorem konkursu był Urząd Miasta Świdnicy,  Miejskie Centrum Wspierania Inicjatyw w Świdnicy oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy.

Sponsorzy konkurs: Firma IBG MODELS Warszawa, Sklep modelarski M-ZONE Wrocław,MF-Zone.pl-z Bielawy,  Wydawnictwo ANSWER z Olkusza oraz sponsorzy indywidualni.

Do konkursu zgłosiło się 86 modelarzy zrzeszonych i niezrzeszonych z Polski, Czech, Ukrainy i Białorusi. Udział wzięli reprezentanci z 6 klubów modelarskich:  MCK Legnica, GCKSiT Radków, IPMS Świdnica -Modelarnia Społeczna „Junior”, IPMS Świdnica, MDK Świdnica, KPM Broumov (CZ) oraz modelarze nie zrzeszeni z Wałbrzycha, Wrocławia, Kłodzka, Strzegomia i Lutomii Górnej.

Łączna ilość zgłoszonych modeli do konkursu 161 w trzech kategoriach wiekowych:

Młodzicy- 58 zawodników zaprezentowało 114 modeli,

Juniorzy- 13 zawodników zaprezentowało  32 modeli,

Seniorzy- 13 zawodników zaprezentowało 15  modele.

Punktację zespołową ustalano  wg. ilości zdobytych wyróżnień w kategoriach junior/senior:

I miejsce – MCK Legnica

II miejsce – GCKSiT Radków

III-miejsce – MDK Świdnica

Jak i w poprzednich edycjach  konkursu odbyły się również RODZINNE WARSZTATY MODELARSKIE. W warsztatach udział wzięli uczestnicy konkursu wraz ze swoimi rodzicami. Warsztaty były możliwe do zrealizowania  dzięki sponsorowi Wydawnictwu ANSWER. Warsztaty poprowadził Pan Karol Kupczyk z Wałbrzycha

Puchar Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy za model samolotu w polskich barwach polskich otrzymał MIKOŁAJ KAŁUŻŃSKI za model samolotu Fokker E.V

ZOTY SZPAK- nagrodę dla Najmłodszego Uczestnika Konkursu reprezentującego Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy otrzymał Fabian Tynda

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wszystkim dziękujemy za przybycie.

Z modelarskim pozdrowieniem

Oj działo się, działo😱😱😱😱A tort-jabłecznik MNIAM🤪🤗Brawa dla Mamy Edyty👌