XXIV Międzynarodowy Konkurs Modeli Redukcyjnych „ Świdnica Junior 2022”

XXIV Międzynarodowy Konkurs Modeli Redukcyjnych-„ Świdnica Junior 2022” odbył się 23.04.2022 po dwu i półrocznej przerwie związanej z pandemią COVID 19.

Organizatorem konkursu był Urząd Miasta Świdnicy,  Miejskie Centrum Wspierania Inicjatyw w Świdnicy oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy.

Sponsorzy konkurs: Firma IBG MODELS Warszawa, Sklep modelarski M-ZONE Wrocław, Sklep modelarski BANZAI Bielsko-Biala, Wydawnictwo ANSWER z Olkusza oraz sponsorzy indywidualni.

Do konkursu zgłosiło się 86 modelarzy zrzeszonych i niezrzeszonych z Polski, Ukrainy i Białorusi. Udział wzięli reprezentanci z 6 klubów modelarskich:  MCK Legnica, OKM Oleśnica (Sokołowice, Smolna, Oleśnica), GCKSiT Radków, IPMS Świdnica -Modelarnia Społeczna „Junior”, IPMS Świdnica, MDK Świdnica oraz modelarze nie zrzeszeni z Wałbrzycha, Wrocławia, Kłodzka, Strzegomia i Lutomii Górnej.

Łączna ilość zgłoszonych modeli do konkursu 202 w trzech kategoriach wiekowych:

Młodzicy- 53 zawodników zaprezentowało 114 modeli,

Juniorzy- 12 zawodników zaprezentowało  45 modeli,

Seniorzy- 16 zawodników zaprezentowało 43  modele.

Punktację zespołową ustalano  wg. ilości zdobytych wyróżnień w kategoriach junior/senior:

I miejsce – MCK Legnica

II miejsce – GCKSiT Radków

III miejsce – OKM Oleśnica

Jak i w poprzednich edycjach  konkursu odbyły się również RODZINNE WARSZTATY MODELARSKIE. W warsztatach udział wzięli uczestnicy konkursu wraz ze swoimi rodzicami. Warsztaty były możliwe do zrealizowania  dzięki sponsorom: firmie IBG Models z Warszawy oraz Sklep Modelarski      M-Zone z Wrocławia.

Puchar Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy za model samolotu w polskich barwach PZL P.6 otrzymał MARCIN MATEJKO.

ZOTY SZPAK- nagrodę dla Najmłodszego Uczestnika Konkursu otrzymał PIOTR FILIPOWICZ

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wszystkim dziękujemy za przybycie.

Z modelarskim pozdrowieniem