XVI Rodzinny Rajd Nepomucenowy

Troszkę historii: Rajdy Nepomucenowe zapoczątkowanie zostały przez Andrzeja Szymaniuka i Wysokogórski Klub Taneczny. Odbyły się wtedy edycje cztery edycje i wyprawy do: Piskorzowa, Stolca, Kościółka w Lasku w Lewinie Śl, i Mikołajowa w Górach Bardzkich. Nasze koło dołączyło od V edycji w 2012 roku wyprawą do Kościoła św. Jana Nepomucena w Lutyni i rajdem na Borówkową. Kolejne rajdy to Bystrzyca Kłodzka i Jagodna, Pielgrzymka i Skopiec, Krzeszów – Chełmsko i Głazy Krasnoludkow, Zielenice i Wzgórza Strzelińsko-Niemczańskie. Bardzo bogatą oprawę miał X Rajd do Pragi. Jedyny dwudniowy rajd odbył się w 2018 r do Bratysławy.  W latach 2019 – 2022 odbyły się wyprawy na Trójgarb, Stolec – Ziębice oraz powtórzenie  Bystrzycy Kłodzkiej i Jagodnej. Niestety pandemia przerwała łańcuszek w 2020 r.

Rajd XVI edycji poprowadziła Wioletta Ziobrowska – przodownik OTP. Tradycyjny przewożnik – Firma „Żuk” zawiózł grupę na Przełęcz Polskie Wrota, miejsce startu spaceru. Wędrówka poprowadziła uczestników  polną drogą i kalwarią do Kaplicy pw. Jana Nepomucena w Lasku, nad Lewinem Kłodzkim, gdzie braliśmy udział w Mszy św.

Marzec daje się we znaki swoją niską temperaturą, toteż przydała się cherbatka w Ośrodku Wypoczynkowym „Maria”, przy której nastąpiła uroczysta chwila wręczernia odznak turystycznych przez „Blacharza Roku 2022” –  Janusza Sadkiewicza. Zwiedziliśmy Lwówek Śląski: pomnik Nepomucena w Ryneczku, Wiadukt Kolejowy i urocze uliczki. Szkoda, że zamknięte było Muzeum Wioletty Willas.

W rajdzie udział wzięli: Agata z rodzicami, Piotr i Krzysztof z mamą, Miłosz z babcią, Franek z babcia, Paulina z ciocia, Klara i Janek z tatą, Andżelika z mamą, Mirosław z żoną i kadra Oddziałowej Komisji Pieszej: Wioletta , Joanna i Janusz.  /ZC/

Loading