XLIX Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno – Krajoznawczy PTTK
PROTOKÓŁ
XLIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego PTTK
1 kwietnia 2023 r.
ORGANIZATOR: Oddział PTTK w Świdnicy
REALIZATOR: – Młodzieżowy Dom Kultury im. Mieczysława Kozara – Słobódzkiego w Świdnicy,
– Oddziałowa Komisja Turystyki Pieszej i Krajoznawstwa
– Koło PTTK „Pszczoły i Trutnie”
Grupa organizatorów:
- Zbigniew Curyl:Przodownik TP I st. Przodownik TG, Instruktor KR, Organizator InO – Komandor, sędzia główny,
- Renata Bienias:obsługa sekretariatu, obsługa kawiarenki
- Jadwiga Ziarnowska –Organizator InO – obsługa sekretariatu, sędzia testów,
- Krzysztof Krystyniak– Sekretarz ZO PTTK Świdnic, Przodownik TP II st. Przodownik TG, Instruktor KR, sędzia oceny odznak i uprawnień, wręczanie dyplomów i nagród rzeczowych
- Leszek Matus– budowniczy i sędzia rowerowego toru przeszkód,
- Józef Kawałko– Przewodnik Sudecki PTTK – sędzia konkurencji minerały
- Natalia Józefiak– Przodownik TP, Przodownik InO – sędzia konkurencji mini InO
- Kinga Hruszowiec– Przodownik InO – budowa trasy mini InO
- Andrzej Hruszowiec– Organizator InO – sędzia testów i sędzia mini InO
- Monika Koszyk– sędzia konkurencji flora i fauna Nadleśnictwa Świdnica, strona graficzna, druk dyplomów,
- Wioletta Ziobrowska– Przodownik TP, Instruktor KR, – przygotowanie konkurencji Zabytki
- Joanna Jaskuła– Przodownik TP, Instruktor KR – sekretariat, sędzia konkurencji Zabytki
- Andrzej Góralski– Harcmistrz ZHP – sprawdzanie testu krajoznawczego
- – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 105 – sprawdzanie testu krajoznawczego
- Agnieszka Tyńska– Organizator InO – obsługa sekretariatu, sędzia testów,
Wyniki:
- Zgodnie z nadesłanymi kartami zgłoszeń w eliminacjach powiatowych wzięło udział 5 drużyn w kategorii szkół podstawowych i 3 drużyny w kategorii szkół ponadpodstawowych. Łącznie 32 osoby oraz 3 opiekunów. Pełny zestaw wyników w załączniku nr 1 do protokołu.
- Eliminacje Powiatowe przeprowadzono w oparciu o sale dydaktyczne Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy a konkurencje sprawnościowe na posesji tej placówki.
- Statuetki za miejsca I-III w poszczeg. kategoriach wiekowych i dyplomy dla wszystkich uczestników i opiekunów oraz poczęstunek ufundował Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy a nagrody rzeczowe w postaci sprzętu turystycznego ufundował Zarząd Oddziału PTTK w Świdnicy.
- Impreza przebiegała w miłej atmosferze przy zmiennej pogodzie. Nie odnotowano protestów.
- Zgodnie z informacją koordynatora Finału Wojewódzkiego w Polanicy Zdr. Wojciecha Króla do tej części Turnieju kwalifikują się po dwie drużyny w każdej kategorii wiekowej:
W Kategorii Szkół Podstawowych:
- Koło Turystyczne PTTK „ToTuToTam” A – Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy
58 – 100 Świdnica, ul. Nauczycielska 2
Miejsce w el. pow. | Imię i nazwisko | Rok urodzenia | Miejscowość zamieszkania |
I |
Hanna Dębek | 2008 | Świdnica |
Piotr Ziarnowski | 2011 | Witoszów Dolny | |
Jan Wojewodzic | 2010 | Świdnica |
Opiekun drużyny: Zbigniew Curyl tel. kontaktowy: 604 181 910
- Koło Turystyczne PTTK „ToTuToTam” B – Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy
58 – 100 Świdnica, ul. Nauczycielska 2
Miejsce w el. pow. | Imię i nazwisko | Rok urodzenia | Miejscowość zamieszkania |
II |
Karolina Tyńska | 2009 | Świdnica |
Klara Wojewodzic | 2012 | Świdnica | |
Krzysztof Ziarnowski | 2013 | Witoszów Dolny |
Opiekun drużyny: Zbigniew Curyl tel. kontaktowy: 604 181 910
W kategorii szkół ponadpodstawowych:
- Koło Turystyczne PTTK „ToTuToTam” drużyna Agaty – Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy
58 – 100 Świdnica, ul. Nauczycielska 2
Miejsce w el. pow. | Imię i nazwisko | Rok urodzenia | Miejscowość zamieszkania |
I |
Agata Hruszowiec | 2007 | Świdnica |
Andżelika Stępniowska | 2006 | Świdnica | |
Martyna Nycek | 2006 | Świdnica |
Opiekun drużyny: Zbigniew Curyl tel. kontaktowy: 604 181 910
- Drużyna III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy
58 – 100 Świdnica, ul. Kościelna 32
Miejsce w el. pow. | Imię i nazwisko | Rok urodzenia | Miejscowość zamieszkania |
II |
Paulina Leśniak | ||
Julia Ślązak | |||
Zofia Podolak |
Opiekun drużyny: Andrzej Gruszczyński tel. kontaktowy:
Karty zgłoszeń zostaną przesłane do organizatora Finału Wojewódzkiego.