X Szachowe Mistrzostwa Świdnicy, 08.02.2020

W X Szachowych Mistrzostwach Świdnicy wzięło udział 145 uczestników. Turniej po raz pierwszy odbył się na Hali Sportowej Zawiszów przy Szkole Podstawowej Nr 1.

W poszczególnych kategoriach wiekowych w Grupie A zwyciężyli: wśród seniorów – Damian Daniel; wśród juniorów do 19 lat – Kacper Werner, wśród juniorek do 15 lat – Maja Janiewska; wśród juniorów do 15 lat – Antoni Komendecki.

W Grupie B wśród juniorów do 13 lat zwyciężyli Angelika Kołodziejczyk i Piotr Tomczak. Wśród juniorów do 11 lat najlepsi byli Małgorzata Miklosz oraz Mateusz Uhryn.

Najmłodsi szachiści grali w Grupie C. Do 9 lat zwyciężyli Julita Zych oraz Marcel Misiek, a do 7 lat Lena Morawska oraz Maksymilian Janeczek.

Turniej odbył się dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Świdnicy oraz zaangażowaniu Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy oraz Stowarzyszenia Klub Szachowy GAMBIT MDK. Sędziował Marcin Korzekwa z pomocą Wojciecha Kowalczuka i Lecha Rębisza.