Występy pracowni „Polifonia” na „Dniach Papieskich '2022”

Maj to miesiąc corocznie poświęcany pamięci papieża Polaka – Jana Pawła II, patrona Świdnicy. W tym roku w ramach „Dni Papieskich” również odbyło się wiele imprez, także dwa konkursy, tradycyjnie organizowane przez MDK: recytatorski „ARKA” i plastyczny „Jan Paweł II”. I jak co roku nie zabrakło na nich występów reprezentantów pracowni muzycznej „Polifonia” z dz. II MDK. W tym roku nie braliśmy wprawdzie udziału w konkursowych zmaganiach, ale występowaliśmy na każdym z etapów tych konkursów, wprowadzając uczestników w tematykę i stwarzając nastrój do ich przeżywania.

Emilka Niksa

W poniedziałek 9 maja  2022r. przesłuchania konkursowe dla szkół podstawowych rozpoczęła Emilka Niksa ze Studia Piosenki śpiewając znany wszystkim przebój „Święty uśmiechnięty”. Impreza miała miejsce w sali widowiskowej dz. II MDK przy ul. Słobódzkiego.

 

 

 

 

 

 

Zuzanna Gąszowska

W dniu przesłuchań konkursowych starszej młodzieży czyli we wtorek 10 maja 2022r. wystąpiła Zuzanna Gąszowska – reprezentantka zespołu muzyki dawnej „Totus Musicus” w pięknej fletowej interpretacji „Barki” – jednej z ulubionych pieśni Jana Pawła II.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Natomiast podczas Finału obu konkursów, który odbył się w dniu urodzin papieża Polaka czyli w środę 18 maja 2022r. w sali teatralnej ŚOK w części artystycznej wystąpił już cały zespół muzyki dawnej „Totus Musicus” – Zuzia Zielińska, Hania Suszek, Zuzia Gąszowska, Zosia Gołowkin i Ola Szczygieł. Dziewczęta zagrały w opracowaniu na flety, fidel kolanową i harfę utwory o tematyce religijnej, nawiązujące do charakteru i tematyki obu konkursów.

Zespół Muzyki Dawnej „Totus Musicus”

I mała fotogaleria…

 

Bardzo dziękujemy publiczności za pochwały, nie tylko wyrażone oklaskami, ale również słowem. Dla takich chwil warto ćwiczyć i występować!

Agnieszka Banach

Loading